ChessBrains.pl Interaktywny Magazyn Szachowy

Mistrzostwa

Ekstraliga Czeska 2016/17.

| 0 comments

czeska-ekstraliga-2016

Jak zwykle na początku jesieni rozpoczęła siękolejna edycja czeskiej Ekstraligi, w której uczestniczy wielu reprezentantów Polski. Obrońcą tytułu jest jedna z najsilniejszych drużyn w Europie – Novoborsky z Radkiem Wojtaszkiem oraz Mateuszem Bartlem w składzie.

czeska-ekstraliga-2016-2

Pierwsza sesja rozegrana została w dniach 8-9 października, co kolidowało z ostatnią sesją Sygnity Ekstraligi, więc udział Polaków był niewielki.

Transmisja

Wyniki Polaków w I rundzie

Tomasz Markowski(2566) – Evgeny Vorobiov(2581) remis

Thai Nguyen(2442) – Krzysztof Jakubowski(2529) 0:1

Piotr Murdzia(2416) – Martin Cerveny(2399) 1:0

Wyniki Polaków w II rundzie

Evgenij Najer(2677) – Tomasz Markowski(2566) 1:0

rzysztof Jakubowski(2529) – Vasily Yemelin(2558) remis

Jan Krejci(2486) – Piotr Murdzia(2416) remis

Wyniki Polaków w III rundzie

Sergei Azarov(2600) – Aleksander Miśta(2592) 0:1

Piotr Bobras(2523) – Aleksei Fedorov(2573) 0:1

Rafał Antoniewski(2532) – Krzysztof Jakubowski(2531) remis

Kacper Piorun(2657) – Marcin Dziuba(2564) 1:0

Artur Jakubiec(2493) – Marcel Kanarek(2526) remis

Pvel Zpevak(2355) – Zbigniew Pakleza(2483) remis

Łukasz Butkiewicz(2477) – Petr Velicka(2437) remis

Bartosz Soćko(2613) – Lukas Cernousek(2463) remis

Jan Bernasek(2503) – Krzysztof Bulski(2519) 1:0

Sergei Movsesian(2673) – Radek Wojtaszek(2749) remis

Aleksej Shirov(2673) – Kamil Dragun(2620) 1:0

Mateusz Bartel(2641) – Martin Petr(2500) 1:0

Wyniki Polaków w IV rundzie

Marcin Dziuba(2564) – Sergei Azarov(2600) remis

Aleksei Fedorov(2573) – Artur Jakubiec(2493) remis

 Zbigniew Pakleza(2483) – Rafał Antoniewski(2532) remis

Aleksander Miśta(2592) – Kacper Piorun(2657)  remis

Marcel Kanarek(2526) – Piotr Bobras(2523) remis

Krzysztof Jakubowski(2531) – Pvel Zpevak(2355) 1:0

Łukasz Butkiewicz(2477) – Karel Malinovsky(2455) remis

Kamil Dragun(2620) – Jan Bernasek(2503) remis

Radek Wojtaszek(2749) – Bartosz Soćko(2613) 1:0

Krzysztof Bulski(2519) – Aleksej Shirov(2673) remis

Tomas Kraus(2403) – Mateusz Bartel(2641)  1:0

Wyniki Polaków w V rundzie

Aleksander Miśta(2598) – David Shengelia(2574) 1:0

Cyril Ponizil(1503) – Piotr Bobras(2517) remis

Kamil Mitoń(2612) – Richard Jr. Biolek(2434) 1:0

Juraj Druska(2441) – Artur Jakubiec(2496) 1:0

Zbigniew Pakleza(2480) – Kirill Burdaev(2339) 1:0

Jan Suran(2413) – Bartosz Soćko(2615) remis

Marcin Tazbir(2524) – Radek Londyn(2418) remis

Robert Kempiński(2595) – Vasily Yemelin(2556) remis

Daniel Sadzikowski(2537) – David Navara(2735) remis

Wang Hao(2670) – Marcel Kanarek(2522) 1:0

Tomas Studnicka(2318) – Mateusz Bartel(2629) 0:1

Wyniki Polaków w VI rundzie

Richard Jr. Biolek(2434) – Aleksander Miśta(2598) 0:1

Piotr Bobras(2517) – Juraj Druska(2441) remis

David Shengelia(2574) – Kamil Mitoń(2612) –  1:0

Artur Jakubiec(2496) – Ciril Ponizil(2503) remis

Tomas Polak(2505) – Zbigniew Pakleza(2480) 0:1

Bartosz Soćko(2615) – Konstantin Landa(2611) remis

Vasily Yemelin(2556) – Marcin Tazbir(2524) remis

Radek Londyn(2418) – Robert Kempiński(2595) – remis

Peter Michalik(2571) – Daniel Sadzikowski(2537) 1:0

Marcel Kanarek(2522) – Lucas Cernouek(2461) 1:0

Mateusz Bartel(2629) – Igor Rausis(2611) remis

Piotr Murdzia(2430) – Jan Bernasek(2509) 1:0

Wyniki Polaków w VII rundzie

Peter Michalik(2582) – Aleksander Miśta(2611) 0:1

Piotr Bobras(2521) – Tomas Petrik(2457) remis

David Navara(2730) – Kamil Mitoń(2610) remis

Marcin Dziuba(2561) – Hao Wang(2682) 0:1

Viktor Laznicka(2666) – Artur Jakubiec(2490) remis

Vitezslav Rasik(2466) – Mateusz Bartel(2634) remis

Radek Londyn(2423) – Rafał Antoniewski(2531) 0:1

David Shengelia(2575) – Grzegorz Gajewski(2613) remis

Tomas Polak(2508) – Marcin Tazbir(2504) remis

Robert Kempiński(2592) – Juraj Druska(2441) 1:0 

Wyniki Polaków w VIII rundzie

Kamil Mitoń(2610)  – Peter Michalik(2582) remis

Hao Wang(2682) – Piotr Bobras(2521) remis

Tomas Petrik(2457) – Marcin Dziuba(2561) 0:1

Aleksander Miśta(2611) – David Navara(2730) remis

Artur Jakubiec(2490) – Lukas Cernousek(2459) remis

Mateusz Bartel(2634) – Piotr Murdzia(2430) 1:0

Rafał Antoniewski(2531) Jiri Stocek(2566) remis

Grzegorz Gajewski(2613) – Richard Biolek(2431) 1:0

Marcin Tazbir(2504) – Kirill Buldarev(2338) 1:0

Ciril Ponizil(2494) – Robert Kempiński(2592) remis 

Szczegółowe wyniki

Oficjalna strona zawodów.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.