ChessBrains.pl Interaktywny Magazyn Szachowy

Mistrzostwa

Bundesliga niemiecka 2016/17.

| 3 komentarze

bundesliga-2016-logo

15 października rozpoczęła sie kolejna edycja niemieckiej Bundesligi, w której gra całkiem spora grupa naszych reprezentantów.

bundesliga-2016-logo2

W najsilniejszej drużynie z Baden-Baden zobaczymy Radka Wojtaszka, w SG Tier Piotra Bobrasa, Łukasza Cyborowskiego oraz Pawła Jaracza, w USV TU Drezden Mateusza Bartla, Grzegorza Gajewskiego oraz Bartosza Soćko, w Hamburger SK Jana-Krzysztofa Dudę, Roberta Kempińskiego oraz Kamila Mitonia, w SF Berlin 1903 Kacpra Pioruna, Aleksandra Miśtę oraz Krzysztofa Jakubowskiego, w SV Griesheim Krzysztofa Bulskiego, Mirosława i Bogdana Grabarczyków, Marcina Tazbira oraz Łukasza Jarmułę.

Transmisja

Wyniki Polaków w I rundzie

Marcin Tazbir(2517) – Alexander Areschenko(2665) remis

Luke McShane(267) – Łukasz Jarmuła(2466) 1:0

Radek Wojtaszek(2736) – Michael Bezold(2502) 1:0

Anatoly Karpov(2628) – Robert Kempiński(2606) 1:0

Kacper Piorun(2681) – Pentala Harikrishna(2752) remis

Aleksander Miśta(2581) – Markus Ragger(2697) remis

Robin Svinkels(2484) – Mateszu Bartel(2646) remis

Bartosz Soćko(2595) – Michael Hoffmann(2491) 1:0

Piotr Bobras(2517) – Peter Michalik(2554) remis

Wyniki Polaków w II rundzie

Robert Kempiński(2606) Marcin Tazbir(2517) remis

Łukasz Jarmuła(2466) – Rasmus Svane(2552) remis

Stefan Bromberger(2535) – Radek Wojtaszek(2736) 0:1

David Navara(2742) – Kacper Piorun(2681) 1:0

Daniel Fridman(2618) – Aleksander Miśta(2581) remis

Mateszu Bartel(2646) – Mircea-Emilian Parligras(2595) remis

Benajmin Gledura(2585) – Bartosz Soćko(2595) 0:1

ElisabethPaethz(2474) – Piotr Bobras(2517) remis

Wyniki Polaków w III rundzie

Radek Wojtaszek(2736) – Dmitry Jakovenko(2714) remis

Luca Shytaj(2437) – Mateusz Bartel(2646) 1:0

Grzegorz Gajewski(2633) – Zsivko Bratanov(2409) remis

Simon Commercon(2266) – Bartosz Soćko(2595) 0:1

Csaba Balogh(2614) – Piotr Bobras(2517) remis

Alexander Moiseenko(2648) – Łukasz Cyborowski(2518) remis

Paweł Jaracz(2475) – Tamas Banusz(2613) remis

Alexander Donxhenko(2581) – Mirosław Grabarczyk(2438) remis

Marcin Tazbir(2517) – Friso Nijboer(2552) remis

Martijn Dembacher(2485) – Łukasz Jarmuła(2466) remis

Kacper Piorun(2681) – Leon Mons(2461) 1:0

Christoph Eichler(2325) – Krzysztof Jakubowski(2529) 0:1

Wyniki Polaków w IV rundzie

Zoltan Almasi(2683) – Radek Wojtaszek(2736) remis

Mateusz Bartel(2646) – Francisco Vallejo Pons(2716) remis

Rustam Kashimdzhanov(2696) – Grzegorz Gajewski(2633) 1:0

Bartosz Soćko(2595) – Etienne Bacrot(2692) 1:0

Julius Grimm(2288) – Łukasz Cyborowski(2518) 0:1

Paweł Jaracz(2475) – Ronald Koehler(2282) 1:0

Mirosław Grabarczyk(2438) – Benjamin Gledura(2585) remis

Piotr Bobras(2517)  Marcin Tazbir(2517) remis

Łukasz Jarmuła(2466) – Felix Graf(2474) 1:0

Michael Fedorovsky(2497) – Kacper Piorun(2681) 1:0

Christoph Eichler(2325) – Krzysztof Jakubowski(2529) 0:1

Wyniki Polaków w V rundzie

Constantin Lupulescu(2618) – Robert Kempiński(2606) remis

Piotr Bobras(2517) – Niclas Huschenbeth(2548) 0:1

Sune Berg Hansen(2595) – Łukasz Cyborowski(2518) 0:1

Paweł Jaracz(2475) – Sipke Ernst(2534) 0:1

Radek Wojtaszek(2748) – Rainer Buhmann(2640) remis

Robert Ruck(2566) – Marcin Tazbir(2517) remis

Łukasz Jarmuła(2466) – Miklos Nemeth(2466) remis

Zoltan Almasi(2684) – Kacper Piorun(2681) remis

Grzegorz Gajewski(2633) – Aleksander Miśta(2584) remis

Jens-Uwe Maiwald(2448) – Krzysztof Jakubowski(2529) 0:1

Wyniki Polaków w VI rundzie

Robert Kempiński(2606)  – Eduardo Iturrizaga Bonelli(265) remis

Zbynek Hracek(2591) – Piotr Bobras(2517) remis

Łukasz Cyborowski(2518) – Tomi Nyback(2580) remis

Vlastimil Babula(2540) – Paweł Jaracz(2475) remis

Stefan Walter(2476) – Radek Wojtaszek(2748) 0:1

Marcin Tazbir(2517) – Visvanathan Anand(2776) 0:1

Peter Svidler(2745) – Łukasz Jarmuła(2466) 1:0

Kacper Piorun(2681) – Maxim Matlakov(2691) 0:1

Tejera Moreno(2444) – Grzegorz Gajewski(2633) 0:1

Aleksander Miśta(2584) – Jean-Pierre Le Roux(2549) 1:0

Krzysztof Jakubowski(2529) – Mathias Womacka(2424) 0:1

Wyniki Polaków w VII rundzie

Anish Giri(2755) – Grzegorz Gajewski(2633) 1:0

Bartosz Soćko(2595) – Pentala Harikrishna(2752) remis

Martin Kraemer(2574) – Marcin Tazbir(2517) remis

Łukasz Jarmuła(2466) – Aleksander Miśta(2584) 1:0

Kacper Piorun(2681) – Nico Georgiadis(2475) 1:0

Wyniki Polaków w VIII rundzie

Grzegorz Gajewski(2633) – Konstantin Landa(2599) 1:0

Felix Levin(2528) – Bartosz Soćko(2595) 0:1

Marcin Tazbir(2517) Michael Richter(2505) 1:0

Mladen Muse(2379) – Łukasz Jarmuła(2466) 0:1

Aleksander Miśta(2584) Dennis Wagner(2543) 0:1

Alexander Moiseenko(2648) – Krzysztof Jakubowski(2529) remis

David Howell(2655) – Kacper Piorun(2681) remis

Wyniki Polaków w IX rundzie

Radek Wojtaszek(2745) – Laurent Fressinet(2664) remis

Sebastien Feller(2573) – Jan-Krzysztof Duda(2684) 0:1

Kamil Mitoń(2612) – Toms Kantans(2491) 1:0

Bartosz Soćko(2595) – Christian Schramm(2390) 1:0

Gerald Hertneck(2476) – Mateusz Bartel(2646) 0:1

Łukasz Cyborowski(2518) – Martin Bruedigam(2408) 1:0

Mladen Muse(2379) – Piotr Bobras(2517) remis

Łukasz Jarmuła(2466) – Konstantin Landa(2599) remis

Daniel Fridman(2618) – Mirosław Grabarczyk(2438) 1:0

Joerden Van Foreest(2615) – Krzysztof Jakubowski(2529) remis

Kacper Piorun(2681) – Eduardo Iturrizaga Bonelli(2650) 1:0

Wyniki Polaków w X rundzie

Jan-Krzysztof Duda(2684) – Radek Wojtaszek(2745) 1:0

Michael Adams(2738) – Kamil Mitoń(2612) 1:0

Linus Johansson(2399) – Bartosz Soćko(2595) remis

Mateusz Bartel(2646) – Valentin Dragnev(2430) 1:0

Arnd Lauber(2434) – Łukasz Cyborowski(2518) remis

Piotr Bobras(2517) – Peter Schreiner(2463) 1:0

Robin Van Kampen(2640) – Łukasz Jarmuła(2466) 1:0

Mirosław Grabarczyk(2438) – Markus Rager(2697) 0:1

Krzysztof Jakubowski(2529) – Mircea-Emilian Parligras(2595) remis

Constantin Lupulescu(2618) – Kacper Piorun(2681) remis

Wyniki Polaków w XI rundzie

Piotr Bobras(2517) – Daniel Hausrath(2478) remis

Mihail Saltaev(2477) – Łukasz Cyborowski(2518) remis

Paweł Jaracz(2475) – Volkmar Dinstuhl(2409) remis

Mirosław Grabarczyk(2438) – Leon Mons(2461) remis

Gerald Hertneck(2476) – Łukasz Jarmuła(2466) 1:0

Christoph Eichler(2325) – Bogdan Grabarczyk(2395) remis

Nikita Meskovs(2476) – Aleksander Miśta(2584) 0:1

Rene Stern(2521) – Radek Wojtaszek(2736) remis

Grzegorz Gajewski(2633) – Zahar Efimenko(2661) 0:1

Ernesto Inarkiev(2732) – Jan-Krzysztof Duda(2675) remis

Matthieu Cornette(2599) – Robert Kempiński(2606) remis

Kamil Mitoń(2612) – Jean-Pierre Le Roux(2549) remis

Wyniki Polaków w XII rundzie

Jan Smeets(2600) – Piotr Bobras(2517) 1:0

Łukasz Cyborowski(2518) – Erwin L’Ami(2611) remis

Predrag Nikolic(2622) – Paweł Jaracz(2475) remis

Michael Fedorovsky(2497) – Mirosław Grabarczyk(2438) remis

Łukasz Jarmuła(2466) Lins Johansson(2399) 0:1

Bogdan Grabarczyk(2395) – Ferdinand Unzicker(2285) 0:1

Aleksander Miśta(2584) – Alexei Shirov()2673 remis

Radek Wojtaszek(2736) – Hrant Melkumyan(2671) remis

Jan-Krzysztof Duda(2675) – Zoltan Almasi(2684) 0:1

Robert Kempiński(2606) – Grzegorz Gajewski(2633)  remis

Elisabeth Paehtz(2474) – Kamil Mitoń(2612) remis

Wyniki Polaków w XIII rundzie

Alexander Moiseenko(2648) – Marcin Tazbir(2517) remis

Piotr Bobras(2517) – Michael Hoffmann(2471) remis

Ilja Zaragatski(2499) – Łukasz Cyborowski(2518) remis

Paweł Jaracz(2475) – Fernando Braga(2422) 1:0

Kacper Piorun(2681) – Robert Rabiega(2498) remis

Michael Richter(2505) – Aleksander Miśta(2584) 1:0

Mladen Muse(2379) – Krzysztof Jakubowski(2529) 1:0

Robert Kempiński(2606) – Luke MacShane(2671) remis

Matthias Bluebaum(2626) – Kamil Mitoń(2612) 1:0

Wyniki Polaków w XIV rundzie

Roven Vogel(2415) – Marcin Tazbir(2517) remis

Gerald Hertneck(2476) – Piotr Bobras(2517) remis

Łukasz Cyborowski(2518) – Christian Schramm(2390) 1:0

Robert Zysk(2485) – Paweł Jaracz(2475) remis

Kacper Piorun(2681) – Aleksander Areshchenko(2665) remis

Matthias Bluebaum(2626) – Aleksander Miśta(2584) remis

Robert Rabiega(2498) – Robert Kempiński(2606) remis

Kamil Mitoń(2612) – Emilio Moreno Tejera(2444) 1:0

Wyniki Polaków w XV rundzie

Marcin Tazbir(2517) – Evgeny Postny(2619) remis

Piotr Bobras(2517) – Valentin Dragnev(2430) remis

Andreas Schenk(2463) – Łukasz Cyborowski(2518) remis

Paweł Jaracz(2475) – Zoltan Ribli(2555) remis

Robert Kempiński(2606)  – Kacper Piorun(2681) remis

Aleksander Miśta(2584) – Kamil Mitoń(2612) remis

Wyniki końcowe

Oficjalna strona zawodów.

3 Comments

  1. No nie wiem, może się mylę, ale jakoś wszystkie ligi na poziomie profesjonalnym, składające się z „importowanych” graczy, którzy w jednym sezonie grają w wielu różnych klubach, trochę nie mają sensu. Znaczy rozumiem, że to jest sposób na zarabianie pieniędzy dla graczy, ale z punktu widzenia kibica wydaje się to trochę sztuczne.

  2. Czy ktoś z Państwa wie, dlaczego Duda, Mitoń i Kępiński nie grają – mimo deklaracji – w Hamburger SK ?
    Mimo wszystko wypadałoby redaktorom tego portalu uaktualnić udział Polaków w Bundeslidze.
    P.S.
    Gratulacje dla Pana Piotra Dukaczewskiego za zwycięstwo w Can Picafort (miał 16 ranking turniejowy !).

    • Duda gra, i to jak. Wczoraj doskonała partia z Inarkiewem. Przeciwnik naciskał, ale Duda się nie dał i były chwile kiedy wydawało się, że przejmie inicjatywę. Nie można przegrać partii nawet z najbardziej wymagającym przeciwnikiem, kiedy nie popełnia się ani jednego błędu. W tym czasie Gajewski tuż po debiucie gra samobójcze Gd4 i jest po partii. Kolejny remis Wojtaszka ze znacznie niżej notowanym przeciwnikiem i ranking się sypie. Brak w repertuarze agresywnych debiutów czarnymi kolejny raz daje o sobie znać.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.