ChessBrains.pl Interaktywny Magazyn Szachowy

Mistrzostwa

Czeska Ekstraliga 2015/16.

| 0 comments

Czeska Ekstraliga 2015 logo

7 listopada rozpoczęła się kolejna edycja Czeskiej Ekstraligi z udziałem sporej grupy reprezentantów Polski. W zawodach bierze udział 12 zespołów, które grają systemem „każdy z kazdym” w pięciu weekendowych sesjach.

Transmisja

Wyniki Polaków w I rundzie:

Bartłomiej Heberla(2528) – Jan Suran(2398) remis

Vasily Yemelin(2561) – Grzegorz Gajewski(2654) 1:0

Dariusz Świercz(2620) – Konstantin Landa(2626) 1:0

Jiri Stocek(2566) – Krzysztof Bulski(2533) remis

Jakub Szotkowski(2328) – Neklan Vyskocil(2364) 1:0

Anton Korobov(2700) – Michał Luch(2449) 1:0

Kamil Stachowiak(2440) – Igors Rausis(2594) 0:1

David Navara(2734) – Kamil Mitoń(2610) 1:0

Zbigniew Pakleza(2517) – Viktor Laznicka(2676) remis

Zbynek Hracek(2617) – Jacek Stopa(2469) 1:0

Lubomir Ftacnik(2554) – Aleksander Miśta(2580) remis

Krzysztof Jakubowski(2554) – Łukasz Cyborowski(2511) remis

Piotr Murdzia(2416) – Paweł Jaracz(2496) remis

Wyniki Polaków w II rundzie:

Bartłomiej Heberla(2528) – Tomas Oral(2506) 1:0

Grzegorz Gajewski(2654) – Tamas Petenyi(2462) 1:0

Martin Cerveny(2411) – Dariusz Świercz(2620) 0:1

Krzysztof Bulski(2533) – Thai Dai Van Nguyen(2409) remis

Lukas Kuchynka(2248) – Jakub Szotkowski(2328) 0:1

Michał Luch(2449) – Alexander Danin(2579) remis

Konstantin Landa(2626) – Robert Kempiński(2614) 1:0

Tomas Petrik(2477) – Kamil Stachowiak(2440) 1:0

Kamil Mitoń(2610) – Lubomir Ftacnik(2555) remis

Jacek Stopa(2469) – Pavel Simacek(2454) remis

Aleksander Miśta(2580) – David Navara(2734) o:1

Viktor Laznicka(2676) – Krzysztof Jakubowski(2554) 0:1

Łukasz Cyborowski(2511) – Zbigniew Pakleza(2517) 1:0

Jan Markos(2571) – Piotr Murdzia(2416) 1:0

Paweł Jaracz(2496) – Vitezslav Rasik(2446) remis

Wyniki Polaków w III rundzie:

Bartosz Soćko(2587) – Anton Korobov(2709) 0:1

Evgeny Vorobov(2574) – Artur Jakubiec(2514) remis

Michal Konopka(2416) – Łukasz Butkiewicz(2441) 0:1

Sergei Azarov(2589) – Dariusz Świercz(2620) 0:1

Petr Neuman(2427) – Jakub Szotkowski(2328) 1:0g

Michał Luch(2449) – Lubomir Ftacnik(2555) remis

Robert Kempiński(2614) – Tomas Petrik(2474) 1:0

Kamil Stachowiak(2440) – Pavel Simacek(2454) 1:0

Vasily Yemelin(2561) – Piotr Bobras(2520) remis

Kamil Mitoń(2610) – Vladimir Potkin(2590) 1:0

Aleksander Miśta(2580) – Evgeniy Najer(2674) remis

Zbigniew Pakleza(2517) – Tamaz Petenyi(2469) 1:0

Jiri Strocek(2557) – Piotr Murdzia(2416) remis

Paweł Jaracz(2496) – Pavel Zpevak(2383) remis

Marcin Tazbir(2515) – Andrei Zhigalko(2584) remis

Wyniki Polaków w IV rundzie:

Peter Michalik2580) – Bartosz Soćko(2587) remis

Artur Jakubiec(2514) – Vasily Yemelin(2561) 0:1

Dariusz Świercz(2620) – Richard Biolek(2425) 1:0

Jakub Szotkowski(2328) – Jaroslav Bures(2402) remis

Pentala Harikrishna(2743) – Michał Luch(2449) 1:0

Andrey Zhigalko(2584) – Robert Kempiński(2614) remis

Viktor Laznicka(2674) – Kamil Stachowiak(2440) 1:0

Piotr Bobras(2520) – Evgeny Vorobiov(2574) remis

Evgenyj Najer(2674) – Kamil Mitoń(2610) 1:0

Vladimir Potkin(2590) – Aleksander Miśta(2580) 0:1

Konstantin Landa(2626) – Zbigniew Pakleza(2517) 1:0

Piotr Murdzia(2416) – Martin Cerveny(2411) remis

Cyril Ponizil(2482) – Paweł Jaracz(2496) 1:0

Tomas Petrik(2477) – Marcin Tazbir(2515) 0:1

Wyniki Polaków w V rundzie

Thai Nguyen(2410) – Jakub Szotkowski(2328) remis

Rafał Antoniewski(2534) – Vasily Yemelin(2566) 1:0

Mateusz Bartel(2608) – Petr Neuman(2426) 1:0

Lubomir Ftacnik(2555) – Grzegorz Gajewski(2634) remis

Darek Świercz(2664) – Falko Bindrich(2585) 1:0

Łukasz Cyborowski(2513) – Maciej Klekowski(2457) remis

Artur Jakubiec(2513) – David Shengelia(2554) 0:1

Mikhail Demodov(2494) – Zbigniew Pakleza(2518) remis

Jacek Stopa(2463) – Tomas Polak(2524) remis

Aleksander Miśta(2574) – Kacper Piorun(2649) 0:1

Kamil Dragun(2561) – Piotr Bobras(2522) 1:0

David Kanovsky(2454) – Daniel Sadzikowski(2534) remis

Tomas Studnicka(2355) – Piotr Murdzia(2416) remis

Wyniki Polaków w VI rundzie

Jakub Szotkowski(2328) -Jan Krejci(2510) remis

Igor Khenkin(2592) – Rafał Antoniewski(2534) remis

Epaminondas Kourousis(2408) – Mateusz Bartel(2608) 0:1

Grzegorz Gajewski(2634) – Pentala Harikrishna(2755) remis

David Navara(2730) – Darek Świercz(2664) 1:0

Sergei Movsesian(2655) – Łukasz Cyborowski(2513) remis

Maciej Klekowski(2457) – Aleksei Shirov(2671) 0:1

Kacper Piorun(2649)  – Artur Jakubiec(2513) remis

Zbigniew Pakleza(2518) – Kamil Dragun(2561) 0:1

Piotr Bobras(2522) – Mikhail Demidov(2494) 1:0

Daniel Sadzikowski(2534) – Jacek Stopa(2463) 1:0

Piotr Murdzia(2416) – Cyril Ponizin(2493) 1:0

Wyniki Polaków w VII rundzie

Rafał Antoniewski(2534) – Pavel Simacek(2446) remis

Łukasz Cyborowski(2513) – Aleksei Fedorov(2559) remis

Krzysztof Jakubowski(2567) – Maciej Klekowski(2457) 1:0

Jan Votava(2518) – Artur Jakubiec(2513) 1:0

Zbigniew Pakleza(2518) – Petr Neuman(2425) 0:1

Kamil Dragun(2561) Evgeniy Najer(2672) 1:0

Krzysztof Bulski(2527) – Aleksander Miśta(2580) 1:0

Vasily Yemelin(2559) – Daniel Sadzikowski(2534) remis

Jacek Szwed(2385) – Robert Cvek(2516) remis

Piotr Murdzia(2416) – Jaroslav Bures(2397) remis

Vlastimil Jansa(2464) – Łukasz Butkiewicz(2435) 0:1

Wyniki Polaków w VIII rundzie

Alexei Shirov(2684) – Rafał Antoniewski(2534) 1:0

Tomas Petrik(2473) – Łukasz Cyborowski(2513) remis

Petr Neuman(2425) – Krzysztof Jakubowski(2567) 0:1

Maciej Klekowski(2457) Artur Jakubiec(2513) remis

Zbigniew Pakleza(2518) – Oleg Spirin(2454) 1:0

Emil Sutovsky(2638) – Kamil Dragun(2561) 0:1

Kamil Mitoń(2620) – Krzysztof Bulski(2527) 1:0

Aleksander Miśta(2580) – Jan Votava(2518) remis

Daniel Sadzikowski(2534) – Evgeny Vorobiov(2571) remis

Jan Sodoma(2340) – Jacek Szwed(2385) remis

Jakub Szotkowski(2369) – Marek Vokac(2421) remis

Lukas Cernousek(2470) – Piotr Murdzia(2416) 1:0

Łukasz Butkiewicz(2435) – Jan Suran(2402) 1:0

Runda IX

Radek Wojtaszek(2716) – Lubomir Ftacnik(2539) 1:0

Paweł Jaracz(2485) – Viktor Laznicka(2673) 0:1

Mateusz Bartel(2634) – Marek Vokac(2422) remis

Kamil Mitoń(2625) – Aleksander Miśta(2577) remis

Piotr Bobras(2525) – Artur Jakubiec(2509) remis

Zbigniew Pakleza(2511) – Krzysztof Jakubowski(2573) remis

David Shengelia(2566) – Kamil Dragun(2597) remis

Tomas Polak(2511) – Kamil Stachowiak(2416) 1:0

Pavel Blatny(2370) – Krzysztof Butkiewicz(2445) 1:0

Sergei Movsesian(2659) – Bartosz Soćko(2584) remis

Marcin Tazbir(2510) – Robert Kempiński(2623) remis

Jan Votava(2522) – Krzysztof Bulski(2533) 1:0

Richard Biolek(2421) – Rafał Antoniewski(2533) 1:0

Jakub Szotkowski(2326) – Vojtech Zwardon(2466) remis

Runda X

Kamil Mitoń(2625) – Alexandr Danin(2575) remis

Łukasz Cyborowski(2512) – Jiri Stocek(2534) remis

Aleksander Miśta(2577) – Sergei Azarov(2589) remis

Alexei Fedorov(2561) – Piotr Bobras(2525) remis

Peter Michalik(2552) – Artur Jakubiec(2509) 0:1

Zbigniew Pakleza(2511) – Richard Biolek(2421) remis

Krzysztof Jakubowski(2573) – Rafał Antoniewski(2533) 0:1

Kamil Dragun(2597) – Bartosz Soćko(2584) remis

Kamil Stachowiak(2416) – Krzysztof Bulski(2533) remis

Krzysztof Butkiewicz(2445) – Vaclav Svoboda(2410) 0:1

Marcin Tazbir(2510) – Tomas Studnicka(2333) remis

Robert Kempiński(2623) – Mikhail Demidov(2507) remis

Jiri Kociscak(2454) – Jakub Szotkowski(2326) remis

 

Runda XI

Ruslan Ponomariov(2712) – Radek Wojtaszek(2716) remis

Mateusz Bartel(2634) Jan Krejci(2512) 1:0

 

Sergei Azarov(2589) – Kamil Mitoń(2625) remis

Alexandr Danin(2575) – Aleksander Miśta(2577) remis

Piotr Bobras(2525) – Peter Michalik(2552) remis

Artur Jakubiec(2509) – Alexei Fedorov(2561) remis

Rafał Antoniewski(2533)   Zbigniew Pakleza(2511) 1:0

Richard Biolek(2421) – Krzysztof Jakubowski(2573) 1:0

Sergei Movsesian(2659) – Kamil Dragun(2597) 1:0

Jan Votava(2522) – Kamil Stachowiak(2416) 1:0

Krzysztof Butkiewicz(2445) – Lukas Cernousek(2466) 0:1

Bartosz Soćko(2584) – David Shengelia(2566) 1:0

Mikhail Demidov(2507) – Marcin Tazbir(2510) 0:1

Tomas Studnicka(2333) – Robert Kempiński(2623) remis

Krzysztof Bulski(2533) – Tomas Polak(2511) remis

Jakub Szotkowski(2326) – Karel Malinovsky(2454) remis

Igor Khenkin(2586) –  Łukasz Cyborowski(2512) remis

Wyniki końcowe

Czeska Ekstraliga 2015 wyniki

Szczegółowe wyniki

Rozkład sesji.

Oficjalna strona zawodów.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.