Mistrzostwa

Akademickie Mistrzostwa Europy 2015.

| 5 komentarzy

AME 2015 logo

W dniach 7-11 października odbywają się w ormiańskim Erewaniu I Akademickie Mistrzostwa Europy. Wystartowało w nich 43 zawodników oraz 24 zawodniczki z 6 paniami oraz 10 panami z Polski.

Klaudia Kulon AMP

Wśród nich są Akademicka Mistrzyni Świata Klaudia Kulon oraz jeden z pięciu grających w tym turnieju arcymistrzów – Kamil Dragun. Oprócz nich mamy okazję oglądać w grze Martę Bartel, Ewę Przeździecką, Magdalenę Kowarę, Karolinę Cheńską oraz Magdalenę Łaszewicz. Skład panów uzupełniają Marcel Kanarek, Arkadiusz Leniart, Piotr Brodowski, Piotr Piesik, Kacper Polok, Michał Mazurkiewicz, Paweł Stankiewicz, Maciej Cybulski oraz Paweł Obruśnik.

Najwyżej rozstawionym zawodnikiem w turnieju otwartym jest Rosjanin Ivan Bukavshin(2657), a w turnieju kobiet reprezentująca Kazachstan Dinara Sadaukassova(2402).

AME 2015 druzyna LTFot. Reprezentacja Polski

Uczelnie reprezentowane przez tych zawodników i zawodniczki to: Uniwersytet Warszawski oraz Uniwersytety Ekonomiczne we Wrocławiu, Katowicach oraz Poznaniu.

Transmisja

Turniej otwarty

AME 2015 UEPFot. PZSzach

Sanan Sjugirov z wynikiem 7,5 pkt zdobył tytuł Akademickiego Mistrza Europy. Srebro przypadło Hovhannesovi Gabuzyanovi z Armenii, który zdobył 7 pkt, a brąz Rosjaninowi Ivanovi Bukavshinovi z 6,5 pkt. Najlepszymi z Polaków byli Piotr Brodowski i Kamil Dragun, którzy zajęli odpowiednio 5 i 6 miejsce z 6 pkt. Reprezentacja Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu w składzie Kamil Dragun oraz Piotr Brodowski zdobyła brąz w kategorii drużynowej.

Czołówka klasyfikacji końcowej turnieju otwartego.

AME 2015 wyniki open

Wyniki turnieju otwartego.

Turniej kobiet.

AME 2015 UWFot. PZSzach

Arcymistrzyni Marta Bartel została Akademicką Wicemistrzynią Europy zdobywając 6,5 pkt z 9 partii. Tytuł mistrzowski przypadł reprezentantce Rosji Darii Pustovoitowej, która zdeklasowała wszystkie zawodniczki zdobywając 8 punktów. Brąz przypadł reprezentantce Kazachstanu Dinarze Sadaukassovej, która miała gorsza punktację pomocniczą od reprezentantki Polski. Czwartek miejsca zajęła Akademicka Mistrzyni Świata Klaudia Kulon. Marta Bartel w parze z siostrą Ewą Przeździecką zdobyły również wicemistrzostwo Europy w kategorii drużynowej reprezentując Uniwersytet Warszawski.