| 0 comments

Ostroda 2015 solving logo

Jeszcze się nie zaczął, a już można mówić o sukcesie organizacyjnym. W pięknej Ostródzie spotyka się prawie dwustu uczestników, którzy biorą udział w 58 Kongresie Kompozycji Szachowej, a wśród nich oczywiście nasi faworycie – reprezentanci Polski.

Ostroda 2015 solving polacyFot. PZSzach

Przyznanie organizacji tych zawodów, które odbędą się w dniach 1-8 sierpnia 2015, naszej federacji jest nagrodą za bycie najlepsza nacją w tej dziedzinie szachów. Głównym punktem programu są oczywiście Mistrzostwa Świata w solvingu, gdzie Polacy są faworytami do zwycięstwa drużynowego, a Piotr Murdzia i Kacper Piorun do tytułów indywidualnych. Polacy bronią złota drużynowego, które zdobyli w ostatnich sześciu edycjach, natomiast w ostatnie cztery edycje wygrywali Piotr Murdzia i Kacper Piorun, który broni tytułu Mistrza Świata.

Zawody odbędą się w gościnnych progach hotelu Villa Port przy ulicy Mickiewicza 17 w Ostródzie.

W poniedziałek  3 sierpnia rozegrany zostanie turniej Open, a we wtorek i środę główne Mistrzostwa Świata. Nowinką będą zawody w Szachy Solo, które rozegrane zostaną w środę wieczorem.

Open Solving

W turnieju otwartym zwycięzcą został reprezentant Rosji Anatoly Mukoseev, który zdobył 51 pkt i wyprzedził Litwina Vidmantasa Satkusa(50,5 pkt) oraz Piotra Górskiego(50 pkt), który podzielił brązowy medal z Kacprem Piorunem(50 pkt).

Ostroda 2015 solving open wyniki

Solving

Ostroda 2015 solving PolskaFot. Organizatorzy

W głównych zawodach obyło się bez niespodzianki. Reprezentacja Polski w składzie Kacper Piorun, Piotr Murdzia, Aleksander Miśta zdobyła złoto, a Kacper Piorun został Mistrzem Świata indywidualnie. Srebro dla Wielkiej Brytanii, brąz dla Serbii. Indywidualne srebro dla Johna Nunna, a brąz dla Jormy Paavilainena.