ChessBrains.pl Interaktywny Magazyn Szachowy

Mistrzostwa

Mistrzostwa Polski w szachach szybkich 2015.

| 0 comments

Trzcianka 2015 logo

Jeszcze nie zapomnieliśmy o LOTTO Mistrzostwach Polski w szachach, a już przed nami kolejne zawody z cyklu walki o tytuł najlepszego zawodnika w kraju – Mistrzostwa Polski w szachach szybkich.

Ferdynand Dziedzic

Organizatorami są zresztą ci sami działacze, ale zamiast w Poznaniu zawodnicy spotkają się w Trzciance, gdzie co roku odbywa się Memoriał Ferdynanda Dziedzica, wybitnego lokalnego działacza. A drugi już rok z rzędu zawody te mają rangę  Mistrzostw Polski.

A że te zawody zawsze odbywają się w obsadzie międzynarodowej, to będziemy mieli okazję zobaczyć naprawdę silnych szachistów. Z numerem pierwszym rozstawiony jest reprezentant Francji Etienne Bacrot(2716), a drugim zawodnikiem jest reprezentant Polski Radek Wojtaszek(2714). Trzecim zawodnikiem z rankingiem powyżej 2700 jest Laurent Fressinet(2713). 10 zawodników na ranking powyżej 2600, a wśród nich jest brązowy medalista Mistrzostw Europy Mateusz Bartel. W sumie zgłoszonych jest ponad 300 zawodników, co gwarantuje sporo emocji.

Transmisja.

Lista startowa.

Po IX rundach najlepszym zawodnikiem turnieju w Trzciance okazał się rozstawiony z jedynką francuski arcymistrz Etienne Bacrot. Zdobył on 8 punktów nie przegrywając żadnej partii. Tyle samo punktów zdobył arcymistrz Paweł Jaracz i to on został Mistrzem Polski w szachach szybkich AD 2015.

Trzcianka 2015 wyniki

Szczegółowe wyniki.

Oficjalna strona zawodów.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.