ChessBrains.pl Interaktywny Magazyn Szachowy

Mistrzostwa

Mistrzostwa Europy w szachach błyskawicznych 2014.

| 1 Comment

MEB 2014 logo

705 zawodników zgłosiło się do rozgrywanych we Wrocławiu Mistrzostw Europy w szachach błyskawicznych. Do tej pory przyzwyczailiśmy się do Warszawy, jednak Pani Maria Macieja postanowiła skoncentrować się na turnieju im. M. Najdorfa, a wrocławska Polonia wzięła się za ME BiS.

Hala StuleciaFot. Organizatorzy

Najwyżej rozstawionym zawodnikiem w turnieju „blitza” jest reprezentant Ukrainy Anton Korobov, który legitymuje się rankingiem 2752. Najlepszym z Polaków jest rozstawiony z 18 Robert Kempiński(2637). Zawody rozegrane zostaną w piątek od godziny 9:00 w Hali Stulecia.

Turniej rozegrany zostanie na dystansie 11 podwójnych rund. Do podziału jest w sumie nie mniej niż 10.000 Euro. Sędzią głownym jest IA Aleksander Sokólski, a dyrektorem turnieju Artur Czyż.

ECC Duda Fot. Organizatorzy

Mimo że Janek Duda już wiele razy zaskakiwał kibiców szachów w Polsce, to zdobycie przez niego tytułu Wicemistrza Europy w szachach błyskawicznych można uznać za największą niespodziankę tego roku w Polskich szachach, Dużo większą niż jego świetny występ na Olimpiadzie w Tromso. W tych zawodach miał najsilniejszych przeciwników ze wszystkich ponad 600 uczestników i wynik 17 pkt okazał się wystarczający do zdobycia srebra za fenomenalnym Davidem Navarą. Brąz zdobył reprezentant Hiszpanii Ivan Salgado Lopez, który uzyskał tyle samo punków, co nasz 16-latek. W pierwszej dziesiatce już nie znaleźliśmy żadnego Polaka, ale w drugiej pojawili się Bartel(14), Kempiński(17) oraz Gajewski(19) i Mitoń(20). Najlepszą kobietą okazała się Anastazja Bondaruk, która zdobyła 15 pkt, a z Polek Karina Szczepkowska-Horowska14 pkt.

Transmisja

Czołowka zawodów.

ECC 2014 wyniki

Szczegółowe wyniki.

Oficjalna strona zawodów.

One Comment

  1. Brawo Duda – tak trzymać !

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.