ChessBrains.pl Interaktywny Magazyn Szachowy

Mistrzostwa

Olimpiada szachowa do lat 16 2014.

| 0 comments

Olimpiada do 16 logo

W węgierskim mieście Gyor w dniach 12-21 grudnia odbywa się szachowa Olimpiada do lat 16. Wśród 53 zespołów możemy obserwować 2 reprezentacje Polski

Olimpiada do 16 JPolgarFot. Organizatorzy

W pierwszej drużynie grają Łukasz Jarmuła(2307), Mikołaj Tomczak(2266), Szymon Gumularz(2241), Igor Janik(2182) i Ewa Harazińska(2143), natomiast w drugiej reprezentacji Jakub Szostko(2168), Piotr Snihur(2161), Jakub Kosakowski(2106), Igor Kowalski(2087) oraz Aleksandra Dadełło(2009).

Faworytami są drużyny z Indii, Niemiec, Rosji oraz Ukrainy, które wystawiły składy ze średnim rankingiem powyżej 2400 ELO.

Transmisja.

Runda I

Sz. 39

Słowacja 2

Rtg 13

Polska 1

Rtg ½ :3½
12.1 Holtman, Teodor 2058 FM Jarmula, Lukasz 2307 0 – 1
12.2 Kravec, Patrik 1976 Tomczak, Mikolaj 2266 0 – 1
12.3 Sepesi, Samuel 1925 Gumularz, Szymon 2241 ½ – ½
12.4 Nadzamova, Sofia 1734 WFM Harazinska, Ewa 2143 0 – 1
Sz. 26

Polska 2

Rtg 53

Korea Płd 2

Rtg 4 : 0
25.1 Szostko, Jakub 2168 Koo, Inmo 1846 1 – 0
25.2 Snihur, Piotr 2161 Huh, Maximilian 1231 1 – 0
25.3 Kosakowski, Jakub 2106 Ohn, Jeewon 0 1 – 0
25.4 Dadello, Aleksandra 2009 Lee, Jeeho 1162 1 – 0

Runda II

Sz. 13

Polska1

Rtg 2

Niemcy

Rtg 1½:2½
1.1 FM Jarmula, Lukasz 2307 IM Donchenko, Alexander 2523 1 – 0
1.2 Tomczak, Mikolaj 2266 Perske, Thore 2402 0 – 1
1.3 Janik, Igor 2182 Vogel, Roven 2401 ½ – ½
1.4 WFM Harazinska, Ewa 2143 Sieber, Fiona 2019 0 – 1
Sz. 12

Serbia

Rtg 26

Polska 2

Rtg 1½:2½
11.1 Radovic, Luka 2352 Szostko, Jakub 2168 ½ – ½
11.2 Radovic, Janko 2272 Snihur, Piotr 2161 0 – 1
11.3 Djordjevic, Vuk 2291 Kosakowski, Jakub 2106 0 – 1
11.4 Ivic, Velimir 2176 Kowalski, Igor 2087 1 – 0

Runda III

Sz. 26

Polska 2

Rtg 5

Węgry 1

Rtg ½ :3½
3.1 Szostko, Jakub 2168 IM Gledura, Benjamin 2450 0 – 1
3.2 Snihur, Piotr 2161 IM Korpa, Bence 2415 ½ – ½
3.3 Kosakowski, Jakub 2106 IM Kantor, Gergely 2385 0 – 1
3.4 Dadello, Aleksandra 2009 FM Antal, Tibor Kende 2292 0 – 1
Sz. 29

Austria

Rtg 13

Polska 1

Rtg ½ :3½
10.1 FM Mesaros, Florian 2370 FM Jarmula, Lukasz 2307 ½ – ½
10.2 Kiss, Balint 2090 Tomczak, Mikolaj 2266 0 – 1
10.3 Horvath, Dominik 2017 Gumularz, Szymon 2241 0 – 1
10.4 Toelly, Michael 1925 Janik, Igor 2182 0 – 1

Runda IV

Sz. 13

Polska 1

Rtg 22

Izrael

Rtg 2 : 2
7.1 FM Jarmula, Lukasz 2307 FM Bakalchuk, Johnatan 2300 0 – 1
7.2 Gumularz, Szymon 2241 FM Zanan, Evgeny 2300 ½ – ½
7.3 Janik, Igor 2182 Grinberg, Eyal 2121 ½ – ½
7.4 WFM Harazinska, Ewa 2143 Kali, Omer 2055 1 – 0
Sz. 17

Słowacja

Rtg 26

Polska 2

Rtg 1½:2½
12.1 Repka, Christopher 2407 Szostko, Jakub 2168 1 – 0
12.2 Nayhebaver, Martin 2332 Snihur, Piotr 2161 ½ – ½
12.3 CM Pechac, Jergus 2182 Kosakowski, Jakub 2106 0 – 1
12.4 Sucikova, Svetlana 1985 Kowalski, Igor 2087 0 – 1

Wyniki V rundy

Sz. 8

Rumunia

Rtg 26

Polska 2

Rtg 3½: ½
7.1 FM Deac, Bogdan-Daniel 2391 Szostko, Jakub 2168 1 – 0
7.2 Dolana, Andrei-Theodor 2279 Snihur, Piotr 2161 1 – 0
7.3 FM Costachi, Mihnea 2356 Kosakowski, Jakub 2106 1 – 0
7.4 Toma, Radu-Cristian 2255 Dadello, Aleksandra 2009 ½ – ½
Sz. 30

Kanada 2

Rtg 13

Polska 1

Rtg 1 : 3
9.1 Plotkin, Mark 2128 Tomczak, Mikolaj 2266 ½ – ½
9.2 Zhu, Hong Rui 2085 Gumularz, Szymon 2241 0 – 1
9.3 Doknjas, Joshua 2005 Janik, Igor 2182 ½ – ½
9.4 WIM Peng, Jackie 1982 WFM Harazinska, Ewa 2143 0 – 1

Wyniki VI rundy

Sz. 13

Polska 1

Rtg 4

Ukraina

Rtg 1 : 3
5.1 FM Jarmula, Lukasz 2307 IM Vetoshko, Volodymyr 2424 0 – 1
5.2 Tomczak, Mikolaj 2266 FM Vorontsov, Pavlo 2374 0 – 1
5.3 Gumularz, Szymon 2241 WFM Osmak, Iulija 2426 ½ – ½
5.4 WFM Harazinska, Ewa 2143 FM Shtembuliak, Evgeny 2332 ½ – ½
Sz. 26

Polska

Rtg 14

Białoruś

Rtg 2½:1½
9.1 Snihur, Piotr 2161 Nikitenko, Mihail 2379 1 – 0
9.2 Kosakowski, Jakub 2106 Kazakovskiy, Valeriy 2378 0 – 1
9.3 Kowalski, Igor 2087 FM Zarubitski, Viachaslau 2219 1 – 0
9.4 Dadello, Aleksandra 2009 Badelka, Olga 1996 ½ – ½

Wyniki VII rundy

Sz. 11

Turcja

Rtg 26

Polska

Rtg 2½:1½
5.1 IM Sanal, Vahap 2451 Szostko, Jakub 2168 1 – 0
5.2 IM Ali Marandi, Cemil Can 2423 Snihur, Piotr 2161 ½ – ½
5.3 Tuncer, Tuna 2210 Kowalski, Igor 2087 1 – 0
5.4 Temel, Burcu Melis 1878 Dadello, Aleksandra 2009 0 – 1
Sz. 19
 Chorwacja
Rtg 13

Polska 1

Rtg 1½:2½
9.1 FM Plenca, Jadranko 2313 FM Jarmula, Lukasz 2307 ½ – ½
9.2 Tica, Sven 2236 Gumularz, Szymon 2241 ½ – ½
9.3 Livaic, Leon 2193 Janik, Igor 2182 ½ – ½
9.4 Muha, Miljenko 2105 WFM Harazinska, Ewa 2143 0 – 1

Wyniki VIII rundy

Sz. 13

Polska 1

Rtg 16

Gruzja

Rtg 3 : 1
7.1 FM Jarmula, Lukasz 2307 FM Sibashvili, Giorgi 2387 1 – 0
7.2 Tomczak, Mikolaj 2266 Tutisani, Noe 2301 0 – 1
7.3 Gumularz, Szymon 2241 WFM Khomeriki, Nino 2141 1 – 0
7.4 Janik, Igor 2182 Ghvamberia, Nika 2122 1 – 0
Sz. 26

Polska 2

Rtg 45

Irlandia

Rtg 3½: ½
13.1 Szostko, Jakub 2168 McGovern Leahy, Cian 1929 1 – 0
13.2 Kosakowski, Jakub 2106 WCM Mirza, Diana 1768 ½ – ½
13.3 Kowalski, Igor 2087 Higgins, Michael 1559 1 – 0
13.4 Dadello, Aleksandra 2009 Dwyer, Daniel 1777 1 – 0

Wyniki IX rundy

Sz. 6

Iran )

Rtg 13

Polska 1

Rtg 3½: ½
2.1 Asgarizadeh, Ahmad 2371 FM Jarmula, Lukasz 2307 1 – 0
2.2 FM Tabatabaei, M.Amin 2363 Gumularz, Szymon 2241 ½ – ½
2.3 Maghsoodloo, Parham 2415 Janik, Igor 2182 1 – 0
2.4 FM Lorparizangeneh, Shahin 2340 WFM Harazinska, Ewa 2143 1 – 0
Sz. 9

Grecja

Rtg 26

Polska 2

Rtg 2 : 2
5.1 Theodorou, Nikolas 2321 Szostko, Jakub 2168 ½ – ½
5.2 Drakoulakos, Grigorios 2334 Snihur, Piotr 2161 0 – 1
5.3 FM Kourkoulos-Arditis, Stamatis 2294 Kowalski, Igor 2087 1 – 0
5.4 Tsiros, Fragkiskos Vlasios 2147 Dadello, Aleksandra 2009 ½ – ½

Wyniki X rundy

Sz. 13

Polska 1

Rtg 20

Mołdawia

Rtg 1 : 3
7.1 FM Jarmula, Lukasz 2307 FM Morozov, Nichita 2307 ½ – ½
7.2 Tomczak, Mikolaj 2266 Abramciuc, Marius 2204 ½ – ½
7.3 Gumularz, Szymon 2241 Macovei, Andrei 2168 0 – 1
7.4 WFM Harazinska, Ewa 2143 Chetrari, Nikita 2117 0 – 1
Sz. 26

Polska 2

Rtg 16

Gruzja

Rtg 0 : 4
8.1 Szostko, Jakub 2168 FM Sibashvili, Giorgi 2387 0 – 1
8.2 Snihur, Piotr 2161 Tutisani, Noe 2301 0 – 1
8.3 Kosakowski, Jakub 2106 WFM Khomeriki, Nino 2141 0 – 1
8.4 Dadello, Aleksandra 2009 Ghvamberia, Nika 2122 0 – 1

Wyniki końcowe

Olimpiada do 16 wyniki

Wyniki Polaków.

Olimpiada do 16 wynikiP2 Olimpiada do 16 wynikiP1

Oficjalna strona zawodów.

Szczegółowe wyniki.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.