ChessBrains.pl Interaktywny Magazyn Szachowy

Mistrzostwa

Liga Słowacka 2014

| 0 comments

Liga slowacka 2014 logo

W weekend 25-26 października rozpoczęła się Słowacka Ekstraliga. Już w pierwszej rundzie spotkały się drużyny, które są faworytami zawodów i w obydwu zagrali Polacy.

Liga slowacka 2014 logo2

W drużynie TJ INBEST Dunajov grają Kamil Mitoń oraz Krzysztof Bulski oraz Rafał Antoniewski. W drużynie SK Prakovce zobaczymy Arkadiusza Leniarta, Dariusza Mikruta oraz Łukasza Jarmułę. W drużynie głównego faworyta do tytułu-  SMK Angelus Stara Lubovnia – grają tacy zawodnicy, jak Morozevich, Efimenko, czy Short.

Wyniki Polaków w I rundzie:

Kamil Mitoń – Sergey Movsesian(2657) remis

Zbynek Hracek(2646) – Rafał Antoniewski 1:0

Krzysztof Bulski – Peter Michalik(2570) remis

Arkadiusz Leniart – Martin Pagerka(2300) 0:1

Mario Castiglione(2227) – Dariusz Mikrut remis

Wyniki Polaków w II rundzie:

Kamil Mitoń – Stefan Mazur(2400) 0:1

Tomas Krnan(2423) – Rafał Antoniewski remis

Krzysztof Bulski – Ivan Hausner(2340) 1:0

Arkadiusz Leniart – Gabor Papp(2559) 0:1

Milan Pacher(2431) – Dariusz Mikrut 1:0

Wyniki Polaków w III rundzie:

Zsolt Rigo(2379) – Arkadiusz Leniart 0:1

Dariusz Mikrut – Miroslav Kleman(2231) 1:0

Lukasa Cernousek(2453) – Rafał Antoniewski remis

Krzysztof Bulski – Vojtech Plat(2432) remis

Wyniki Polaków w IV rundzie:

Imre Balog(2525) – Arkadiusz Leniart 1:0

Dariusz Mikrut – Veronika Maslikova(2241) remis

Tamas Petenyi(2445) – Rafał Antoniewski 1:0

Krzysztof Bulski – Miklos Nemeth(2499) remis

Wyniki Polaków w V rundzie:

Łukasz Jarmuła(2314) – Peter Michalik(2570) remis

Juraj Lipka(2412) – Kamil Mitoń(2593) 0:1

Rafał Antoniewski(2552) – Dusan Schwarz(2339) 1:0

Gabor Farkas(2346) – Krzysztof Bulski(2520) 0:1

Wyniki Polaków w VI rundzie:

Łukasz Jarmuła(2314) – Robert Csolto(2237) 1:0

Kamil Mitoń(2593) – Imre Balogh(2525) remis

Jan Smolen(2453) – Rafał Antoniewski(2552) remis

Krzysztof Bulski(2520) – Erik Pinter(2354) remis

Pavel Cech(2424) – Dariusz Mikrut(2363) 0:1

Wyniki Polaków w VII rundzie:

Kamil Mitoń(2593) – Yori Vovk(2592) 1:0

Jiri Stocek(2551) – Rafał Antoniewski(2552)  remis

Krzysztof Bulski(2520) – Szejmon Najgebauer(2273) 1:0

Tadeas Kriebel(2428) – Arkadiusz Leniart(2481) remis

Dariusz Mikrut(2363) – Peter Adamko(2081) 1:0

Wyniki Polaków w VIII rundzie:

Rafał Antoniewski(2552) – Juraj Druska(2395) 1:0

Mikulas Manik(2391) – Krzysztof Bulski(2520) remis

Arkadiusz Leniart(2481) – Kamil Mitoń(2593) remis

Tomas Likavsky(2447) – Dariusz Mikrut(2363) remis

Wyniki Polaków w IX rundzie:

Jozef Straka(2293) – Rafał Antoniewski(2552) remis

Krzysztof Bulski(2520) – Sergej Berezjuk(2371) 1:0

Arkadiusz Leniart(2481) – Yuri Vovk(2592) remis

Kamil Mitoń(2593) – Tadeas Kriebel(2428) 1:0

Juri Dovzik(2313) – Dariusz Mikrut(2363) remis

Wyniki Polaków w X rundzie:

Rafał Antoniewski(2552) – Gabor Papp(2559) remis

Lubomir Ftacnik(2557) – Krzysztof Bulski(2520) remis

Arkadiusz Leniart(2481) – Levente Vajda(2563) remis

Jan Markos(2590) – Kamil Mitoń(2593) remis

Zoltan Varga(2468) – Dariusz Mikrut(2363) 1:0

Wyniki Polaków w XI rundzie:

Mario Castiglione(2227) – Rafał Antoniewski(2552) 0:1

 Krzysztof Bulski(2520) – Rastislav Briestensky(2302) 1:0

Vojtech Plat(2432) – Arkadiusz Leniart(2481) 0:1

Kamil Mitoń(2593) – Pavel Certek(2267) 1:0

Dariusz Mikrut(2363) Vladimr Vojtek(2336) 0:1

Kamil Mitoń z wynikiem 6 z 9 wygrał I szachownicę.

Wyniki końcowe:

Slowacka liga 2015 wyniki

Oficjalna strona Słowackiej Federacji Szachowej.

Szczegółowe wyniki.

Transmisja.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.