ChessBrains.pl Interaktywny Magazyn Szachowy

Mistrzostwa

Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów 2014

| 0 comments

W dniach15-21 lipca w Iasi (Rumunia) odbywają się Drużynowe Mistrzostwa Europy Juniorów z udziałem polskich drużyn.

Składy polskich drużyn:

Drużyna męska:

IM Kacper Drozdowski(2465),
FM Grzegorz Nasuta(2331),
FM Radosław Gajek(2352),
Łukasz Jarmuła(2296).

Fot. Marek Matlak

Kapitanem reprezentacji jest Dominik Pędzich. Poza naszą drużyną startuje jeszcze tylko 9 reprezentacji: Węgry, Turcja, Niemcy, trzy drużyny Rumunii, Austria, Mołdawia oraz Słowenia.

Drużyna kobiet:

Mariola Woźniak(2121),
Angelika Dziodzio(1935).

Fot. Dominik Pędzich

Kapitanem reprezentacji jest Marek Matlak. Poza naszymi dziewczętami gra jeszcze 9 reprezentacji: Węgry, dwie reprezentacje Czech, dwie reprezentacje Słowenii, dwie reprezentacjie Rumunii, Mołdawia oraz Austria.

W I rundzie nasi panowie pokonali Mołdawię 2,5:1,5, a zwycięstwo odniósł Grzesiek Nasuta z Valerim Iovcovem.

Sz 8 Mołdawia Rtg 2 Polska Rtg 1½:2½
2.1 Cerbulenco, Liviu 2185 IM Drozdowski, Kacper 2465 ½ – ½
2.2 Iovcov, Valerii 2173 FM Nasuta, Grzegorz 2331 0 – 1
2.3 Gorbanovsky, Oleg 2172 FM Gajek, Radoslaw 2352 ½ – ½
2.4 Morozov, Nichita 2183 Jarmula, Lukasz 2296 ½ – ½

Fot. Marek Matlak

W II rundzie nasi panowie nie sprostali reprezentacji Turcji i przegrali 0,5:3,5.

Sz 2 Polska Rtg 3 Turcja Rtg ½ :3½
2.1 IM Drozdowski, Kacper 2465 IM Sanal, Vahap 2448 0 – 1
2.2 FM Nasuta, Grzegorz 2331 IM Dastan, Muhammed Batuhan 2433 0 – 1
2.3 FM Gajek, Radoslaw 2352 IM Ali Marandi, Cemil Can 2385 ½ – ½
2.4 Jarmula, Lukasz 2296 Sevgi, Volkan 2043 0 – 1

Fot. Marek Matlak

W III rundzie panowie przegrali z reprezentacją Niemiec 1,5:2,5.

Sz 4

Niemcy

Rtg 2

Polska

Rtg 2½:1½
3.1 FM Carow, Johannes 2392 IM Drozdowski, Kacper 2465 ½ – ½
3.2 Powierski, Emil 2296 FM Nasuta, Grzegorz 2331 ½ – ½
3.3 Kvetny, Mark 2280 FM Gajek, Radoslaw 2352 1 – 0
3.4 Koop, Thorben 2261 Jarmula, Lukasz 2296 ½ – ½

Fot. Marek Matlak

W IV rundzie panowie pokonali reprezentację RumuniiC4:0.

Sz 2

Polska

Rtg 10

Rumunia „C”

Rtg 4 : 0
4.1 IM Drozdowski, Kacper 2465 Acsinte, Matei-Ionut 2058 1 – 0
4.2 FM Nasuta, Grzegorz 2331 Scripcaru, George-Daniel 2062 1 – 0
4.3 FM Gajek, Radoslaw 2352 Olinici, Emanuel 1861 1 – 0
4.4 Jarmula, Lukasz 2296 Zubcu, Vlad-George 1895 1 – 0

Fot. Marek Matlak

W V rundzie panowie pokonali drużynę RumuniiB3,5:0,5.

Sz 7

Rumunia „B”

Rtg 2

Polska

Rtg ½ :3½
4.1 David, Alexandru-Vasile 2194 IM Drozdowski, Kacper 2465 0 – 1
4.2 Secheres, Adrian-Simion 2202 FM Nasuta, Grzegorz 2331 0 – 1
4.3 Costachi, Mihnea 2228 FM Gajek, Radoslaw 2352 ½ – ½
4.4 Lupascu, Matei-Alexandru 2079 Jarmula, Lukasz 2296 0 – 1

Fot. Marek Matlak

W VI rundzie panowie pokonali Węgrów 2,5:1,5.

Sz 2

Polska

Rtg 1

Węgry

Rtg 2½:1½
2.1 IM Drozdowski, Kacper 2465 FM Korpa, Bence 2431 1 – 0
2.2 FM Nasuta, Grzegorz 2331 FM Gledura, Benjamin 2411 ½ – ½
2.3 FM Gajek, Radoslaw 2352 FM Antal, Tibor Kende 2349 ½ – ½
2.4 Jarmula, Lukasz 2296 FM Kantor, Gergely 2338 ½ – ½

Fot. Marek Matlak

W VII rundzie panowie pokonali drużynę RumuniiA3:1 i w ten sposób zapewnili sobie srebrny medal.

Sz 5

Rumunia „A”

Rtg 2

Polska

Rtg 1 : 3
2.1 FM Deac, Bogdan-Daniel 2400 IM Drozdowski, Kacper 2465 ½ – ½
2.2 Tomici, Stefan 2261 FM Nasuta, Grzegorz 2331 ½ – ½
2.3 Bida, Mihai-Eugen 2299 FM Gajek, Radoslaw 2352 0 – 1
2.4 Nastase, Robert-Paul 2178 Jarmula, Lukasz 2296 0 – 1

Wyniki końcowe:

Fot. Marek Matlak

W I rundzie turnieju dziewcząt Polki zremisowały z Austrią 1:1.

Sz 9 Austria Rtg 5 Polska Rtg 1 : 1
4.1 Wu, Min 1891 WCM Wozniak, Mariola 2121 0 – 1
4.2 Polterauer, Chiara 1858 Dziodzio, Angelika 1935 1 – 0

Fot. Marek Matlak

W II rundzie dziewczęta gładko pokonały drugą drużynę Czech 2:0.

Sz 5 Polska Rtg 4 Czechy „B” Rtg 2 : 0
3.1 WCM Wozniak, Mariola 2121 WCM Pychova, Nela 2043 1 – 0
3.2 Dziodzio, Angelika 1935 Kanakova, Natalie 2019 1 – 0

Fot. Marek Matlak

W III rundzie nasze dziewczęta przegrały z pierwszą drużyną Rumunii 0,5:1,5.

Sz 6

Rumunia „A”

Rtg 5

Polska

Rtg 1½: ½
2.1 WFM Visanescu, Daria-Ioana 2090 WCM Wozniak, Mariola 2121 ½ – ½
2.2 Cosman, Andreea-Marioara 1940 Dziodzio, Angelika 1935 1 – 0

Fot. Marek Matlak

W IV rundzie dziewczęta pokonały reprezentację CzechA2:0.

Sz 2
Czechy „A”
Rtg 5
Polska
Rtg 0 : 2
3.1 Marikova, Jana 2129 WCM Wozniak, Mariola 2121 0 – 1
3.2 Richterova, Natasa 2108 Dziodzio, Angelika 1935 0 – 1

Fot. Marek Matlak

W V rundzie dziewczęta przegrały z drużyną SłoweniiA0,5:1,5.

Sz 5

Polska

Rtg 3

Słowenia „A”

Rtg ½ :1½
1.1 WCM Wozniak, Mariola 2121 WFM Unuk, Laura 2137 ½ – ½
1.2 Dziodzio, Angelika 1935 Hrescak, Ivana 1946 0 – 1

Fot. Marek Matlak

W VI rundzie dziewczęta pokonały Węgry 2:0.

Sz 5

Polska

Rtg 1

Węgry

Rtg 2 : 0
3.1 WCM Wozniak, Mariola 2121 Varga, Melinda 2199 1 – 0
3.2 Dziodzio, Angelika 1935 WFM Terbe, Julianna 2121 1 – 0

Fot. Michaił Gurevich

W VII rundzie dziewczęta zremisowały z reprezentacją RumuniiB1:1. Dzięki temu zakończyły turniej zdobywając brązowy medal.

Sz 10

Rumunia „B”

Rtg 5

Polska

Rtg 1 : 1
3.1 Hrib, Andrada-Ioana 1607 WCM Wozniak, Mariola 2121 1 – 0
3.2 Azamfirei, Smaranda-Georgiana 1449 Dziodzio, Angelika 1935 0 – 1

Wyniki końcowe:

Oficjalna strona zawodów.

Szczegółowe wyniki turnieju open.

Szczegółowe wyniki turnieju kobiet.

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.