ChessBrains.pl Interaktywny Magazyn Szachowy

Mistrzostwa

MP Młodzików do lat 10

| 0 comments

W dniach 2-9 marca odbywająs ię w Jastrzębiej Górze Mistrzostwa Polski Młodzików do lat 10. Turniej rozgrywany jest na dystansie 9 rund oddzielnie dla chłopców i dziewcząt.

Oprócz tytułów Mistrzów Polski do podziału sa również nagrody finansowe o całkowitej puli 4000 zł. Organizatorem jest Pomorski Związek Szachowy na zlecenie Polskiego Związku Szachowego.

W zawodach startuje 66 chłopców oraz 62 dziewczynki. Faworytami są Mistrzyni Europy Laura Czernikowska oraz Oskar Ogłaza.

Transmisja turnieju chłopców

Transmisja turnieju dziewcząt

Oficjalna strona zawodów.

Mistrzem Polski Młodzików AD 2014 został bezapelacyjnie Maciej Czopor reprezentujący LKS Parnas Stara Wieś, srebro zdobył Tymon Czernek z UKS Czternastka Warszawa, a brąz przypadł Danielowi Koszewskiemu z AKS Mikołów.

Szczegółowe wyniki chłopców.

Mistrzynią Polski do lat 10 została Monika Marcińczyk reprezentująca KSz Maraton Lomża, srebro przypadło Martynie Wikar z UKS Hetmana Koronnego Trzebinia, a brąz zdobyła Zuzanna Adamczyk z UKS Pionier Jastrzębie Zdrój.