ChessBrains.pl Interaktywny Magazyn Szachowy

Mistrzostwa

Brąz Soćko w Mistrzostwach Europy w blitza.

| 0 comments

W piątek 13 grudnia rozegrane zostały ostatnie niestety w najbliższym czasie rozgrywane w Warszawie Mistrzostwa Europy w szachach błyskawicznych.

W tym roku na starcie stanęło 432 zawodników, w tym rzesza Polaków. Turniej rozgrywany jest sytemem 11 dwupartyjnych pojedynków, które w sumie wyłaniaja trójkę medalistów. Najwyżej rozstawionym zawodnikiem był ukraiński arcymistrz Anton Korobov, a najwyżej notowanym Polakiem arcymistrz Radek Wojtaszek.

W okolicach godziny dwudziestej wszyscy dowiedzieliśmy się, że Korobov był dziś nie do pokonania i z 18,5 pkt zdobył złoto wyprzedzając o 1,5 pkt francuza Vladislava Tkachieva oraz aktualnego Mistrza Polski – Bartosza Soćko. W pierwszej dziesiątce znalazł się jeszcze na 8 pozycji Radek Wojtaszek.

Najlepszą kobietą była Monika Soćko, która zdobyła 14 pkt.