ChessBrains.pl Interaktywny Magazyn Szachowy

Mistrzostwa

Mistrzostwa Polski juniorów do lat 16 i 18

| 0 comments

W niedzielę zakończyły się, rozgrywane w Szczyrku, Mistrzostwa Polski juniorów do lat 16 i 18.

Wyjątkowo słabo obsadzone zawody, ze względu na nieobecność liderów list rankingowych Dudy, Draguna, Drozdowskiego, Iwanow i Lach, wyłoniły zawodników, którzy będą reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Europy i Świata.

W kategorii dziewcząt do lat 16 zwyciężyła bardzo dobrze ostatnio grająca bohaterka z Cappella La Grande Ewa Harazińska wyprzedzając zeszłoroczną mistrzynię Polski Mariolę Woźniak oraz grającą w wyższej kategorii 13-letnią Oliwię Kiołbasę.

Ewa Harazińska (for. organizatorzy)

Wśród panów zwyciężył także bohater z Cappelli Łukasz Jarmuła przed Piotrem Śnihurem oraz Ryszardem Egginkiem. Poza podium znalazł się główny faworyt w tej grupie – inny bohater z Capelli  Radek Gajek.

Łukasz Jarmuła (fot. organizatorzy)

W grupie dziewcząt do lat 18 zwyciężyła Maria Leks, przed Magdaleną Muchą i faworyzowaną Klaudią Wiśniowską.

Maria Leks(fot. organizatorzy)

W turnieju panów najlepszy był zgodnie z oczekiwaniami Łukasz Licznerski wyprzedzając Grzegorza Nasutę i Jana Musiałkiewicza.

Łukasz Licznerski(fot. organizatorzy)

Szczegółowe wyniki można znaleźć na stronie zawodów. A więcej zdjęć w galerii Facebook-a.