ChessBrains.pl Interaktywny Magazyn Szachowy

Mistrzostwa

Grand Prix FIDE w Taszkencie

| 2 komentarze

Jeszcze trwają Mistrzostwa Świata Kobiet, a już panowie zaczynają kolejny turniej z serii Grand Prix FIDE. Ty razem prawie najlepszych zawodników świata przywita stolica Uzbekistanu Taszkent. W pierwszej edycji Grand Prix FIDE rozgrywanego w Londynie zwyciężył  Veselin Topałow, który wyprzedził Gelfanda i Mamediarova. – wszyscy zawodnicy zdobyli 7 pkt. z 11 partii.

Fot. Organizatorzy

W tej edycji zobaczymy w grze następujących zawodników:

Caruana Fabiano ITA 2786

Karjakin Sergey RUS 2775

Mamedyarov Shakriyar AZE 2764

Kamsky Gata USA 2762

Gelfand Boris ISR 2751

Morozevich Alexander RUS 2748

 Svidler Peter RUS 2747

Ponomariov Ruslan UKR 2741

 Wang Hao CHN 2737

Leko Peter HUN 2732

Dominguez Perez Leinier CUB 2726

 Kasimdzhanov Rustam UZB 2696

Pierwsza runda odbędzie się 22 listopada.

Transmisja

Wyniki I rundy

Fot. Anastazja Karlovich

No Imię i Nazwisko Rtg Wynik Imię i Nazwisko Rtg No
1 GM Morozevich Alexander 2748 1  –  0 GM Kamsky Gata 2762 12
2 GM Caruana Fabiano 2786 ½  –  ½ GM Svidler Peter 2747 11
3 GM Gelfand Boris 2751 ½  –  ½ GM Leko Peter 2732 10
4 GM Mamedyarov Shakhriyar 2764 ½  –  ½ GM Kasimdzhanov Rustam 2696 9
5 GM Ponomariov Ruslan 2741 ½  –  ½ GM Wang Hao 2737 8
6 GM Dominguez Perez Leinier 2726 0  –  1 GM Karjakin Sergey 2775 7

Wyniki IIrundy

Fot. Anastazja Karlovich

No Imię i Nazwisko Rtg Wynik Imię i Nazwisko Rtg No
12 GM Kamsky Gata 2762 remis GM Karjakin Sergey 2775 7
8 GM Wang Hao 2737 remis GM Dominguez Perez Leinier 2726 6
9 GM Kasimdzhanov Rustam 2696 remis GM Ponomariov Ruslan 2741 5
10 GM Leko Peter 2732 remis GM Mamedyarov Shakhriyar 2764 4
11 GM Svidler Peter 2747 remis GM Gelfand Boris 2751 3
1 GM Morozevich Alexander 2748 1:0 GM Caruana Fabiano 2786 2

Wyniki IIIrundy

Fot. Anastazja Karlovich

No Imię i Nazwisko Rtg Wynik Imię i Nazwisko Rtg No
2 GM Caruana Fabiano 2786 1  –  0 GM Kamsky Gata 2762 12
3 GM Gelfand Boris 2751 ½  –  ½ GM Morozevich Alexander 2748 1
4 GM Mamedyarov Shakhriyar 2764 1  –  0 GM Svidler Peter 2747 11
5 GM Ponomariov Ruslan 2741 ½  –  ½ GM Leko Peter 2732 10
6 GM Dominguez Perez Leinier 2726 ½  –  ½ GM Kasimdzhanov Rustam 2696 9
7 GM Karjakin Sergey 2775 ½  –  ½ GM Wang Hao 2737 8

Wyniki IVrundy

Fot. Anastazja Karlovich

No Imię i Nazwisko Rtg Wynik Imię i Nazwisko Rtg No
12 GM Kamsky Gata 2762 0  –  1 GM Wang Hao 2737 8
9 GM Kasimdzhanov Rustam 2696 ½  –  ½ GM Karjakin Sergey 2775 7
10 GM Leko Peter 2732 ½  –  ½ GM Dominguez Perez Leinier 2726 6
11 GM Svidler Peter 2747 1  –  0 GM Ponomariov Ruslan 2741 5
1 GM Morozevich Alexander 2748 ½  –  ½ GM Mamedyarov Shakhriyar 2764 4
2 GM Caruana Fabiano 2786 1  –  0 GM Gelfand Boris 2751 3

Wyniki Vrundy

Fot. Anastazja Karlovich

No Imię i Nazwisko Rtg Wynik Imię i Nazwisko Rtg No
3 GM Gelfand Boris 2751 0  –  1 GM Kamsky Gata 2762 12
4 GM Mamedyarov Shakhriyar 2764 ½  –  ½ GM Caruana Fabiano 2786 2
5 GM Ponomariov Ruslan 2741 1  –  0 GM Morozevich Alexander 2748 1
6 GM Dominguez Perez Leinier 2726 ½  –  ½ GM Svidler Peter 2747 11
7 GM Karjakin Sergey 2775 ½  –  ½ GM Leko Peter 2732 10
8 GM Wang Hao 2737 0  –  1 GM Kasimdzhanov Rustam 2696 9

Wyniki VIrundy

Fot. Anastazja Karlovich

No Imię i Nazwisko Rtg Wynik Imię i Nazwisko Rtg No
12 GM Kamsky Gata 2762 ½  –  ½ GM Kasimdzhanov Rustam 2696 9
10 GM Leko Peter 2732 ½  –  ½ GM Wang Hao 2737 8
11 GM Svidler Peter 2747 ½  –  ½ GM Karjakin Sergey 2775 7
1 GM Morozevich Alexander 2748 1  –  0 GM Dominguez Perez Leinier 2726 6
2 GM Caruana Fabiano 2786 ½  –  ½ GM Ponomariov Ruslan 2741 5
3 GM Gelfand Boris 2751 ½  –  ½ GM Mamedyarov Shakhriyar 2764 4

Wyniki VIIrundy

Fot. Anastazja Karlovich

No Imię i Nazwisko Rtg Wynik Imię i Nazwisko Rtg No
4 GM Mamedyarov Shakhriyar 2764 ½  –  ½ GM Kamsky Gata 2762 12
5 GM Ponomariov Ruslan 2741 ½  –  ½ GM Gelfand Boris 2751 3
6 GM Dominguez Perez Leinier 2726 0  –  1 GM Caruana Fabiano 2786 2
7 GM Karjakin Sergey 2775 1  –  0 GM Morozevich Alexander 2748 1
8 GM Wang Hao 2737 ½  –  ½ GM Svidler Peter 2747 11
9 GM Kasimdzhanov Rustam 2696 ½  –  ½ GM Leko Peter 2732 10

Wyniki VIIIrundy

Fot. Anastazja Karlovich

No Imię i Nazwisko Rtg Wynik Imię i Nazwisko Rtg No
12 GM Kamsky Gata 2762 0  –  1 GM Leko Peter 2732 10
11 GM Svidler Peter 2747 ½  –  ½ GM Kasimdzhanov Rustam 2696 9
1 GM Morozevich Alexander 2748 ½  –  ½ GM Wang Hao 2737 8
2 GM Caruana Fabiano 2786 ½  –  ½ GM Karjakin Sergey 2775 7
3 GM Gelfand Boris 2751 ½  –  ½ GM Dominguez Perez Leinier 2726 6
4 GM Mamedyarov Shakhriyar 2764 ½  –  ½ GM Ponomariov Ruslan 2741 5

Wyniki IXrundy

Fot. Anastazja Karlovich

No Imię i Nazwisko Rtg Wynik Imię i Nazwisko Rtg No
5 GM Ponomariov Ruslan 2741 ½  –  ½ GM Kamsky Gata 2762 12
6 GM Dominguez Perez Leinier 2726 ½  –  ½ GM Mamedyarov Shakhriyar 2764 4
7 GM Karjakin Sergey 2775 ½  –  ½ GM Gelfand Boris 2751 3
8 GM Wang Hao 2737 1  –  0 GM Caruana Fabiano 2786 2
9 GM Kasimdzhanov Rustam 2696 ½  –  ½ GM Morozevich Alexander 2748 1
10 GM Leko Peter 2732 ½  –  ½ GM Svidler Peter 2747 11

Wyniki X rundy

Fot. Anastazja Karlovich

No Imię i Nazwisko Rtg Wynik Imię i Nazwisko Rtg No
12 GM Kamsky Gata 2762 ½  –  ½ GM Svidler Peter 2747 11
1 GM Morozevich Alexander 2748 1  –  0 GM Leko Peter 2732 10
2 GM Caruana Fabiano 2786 ½  –  ½ GM Kasimdzhanov Rustam 2696 9
3 GM Gelfand Boris 2751 ½  –  ½ GM Wang Hao 2737 8
4 GM Mamedyarov Shakhriyar 2764 1  –  0 GM Karjakin Sergey 2775 7
5 GM Ponomariov Ruslan 2741 1  –  0 GM Dominguez Perez Leinier 2726 6

Wyniki XI rundy

No Imię i Nazwisko Rtg Wynik Imię i Nazwisko Rtg No
6 GM Dominguez Perez Leinier 2726 1 – 0 GM Kamsky Gata 2762 12
7 GM Karjakin Sergey 2775 ½  –  ½ GM Ponomariov Ruslan 2741 5
8 GM Wang Hao 2737 1 – 0 GM Mamedyarov Shakhriyar 2764 4
9 GM Kasimdzhanov Rustam 2696 ½  –  ½ GM Gelfand Boris 2751 3
10 GM Leko Peter 2732 ½  –  ½ GM Caruana Fabiano 2786 2
11 GM Svidler Peter 2747 ½  –  ½ GM Morozevich Alexander 2748 1

Kolejność po XI rundach

1 Sergey Karjakin 6.5 34.5
Wang Hao 6.5 34
Alexander Morozevich 6.5 32.75
4 Rustam Kasimdzhanov 6 33
Shakriyar Mamedyarov 6 32.5
6 Peter Svidler 5.5 29.75
Ruslan Ponomariov 5.5 29.25
Fabiano Caruana 5.5 26.75
Peter Leko 5.5 26
10 Boris Gelfand 4.5 26
11 Leinier Dominguez Perez 4 20.5
12 Gata Kamsky 3.5 19.25
13 Fabiuano Caruana 0.5 2.75

2 Comments

  1. Pingback: Kalkuta Open - gra Radek Wojtaszek - Turnieje szachowe

  2. Pingback: Kalkuta Open - gra Radek Wojtaszek - chessbrains.pl

Dodaj komentarz

Required fields are marked *.