ChessBrains.pl Interaktywny Magazyn Szachowy

Mistrzostwa

Mistrzostwa Świata juniorów w Mariborze

| 4 komentarze

W listopadzie na brak emocji szachowych nie powinniśmy narzekać. Pierwszą imprezą, jaka nas czeka, są Mistrzostwa Świata Juniorów, które odbędą się w dniach 7-19 listopada w słoweńskim Mariborze. Po zeszłorocznej wpadce w Brazylii nasza reprezentacja jedzie zmobilizowana do walki o medale, o które będzie niezwykle ciężko. Ponad 1500 uczestników z całego świata jest równie mocno skoncentrowana na swoim wyniku i o każdy punkt będzie bardzo trudno.

Naszych zawodników będzie mniej niż w Pradze, ale przeciwników za to więcej. Różnica jest tylko taka, że w tym roku jest 11 rund zamiast 9 w Brazylii i Czechach. To daje większe szanse faworytom i obniża przypadkowość.

My będziemy w tym roku ekscytować się kategorią otwartą do lat 18, gdzie czwórka naszych zawodników – Darek Świercz, 16-letni Kacper Drozdowski oraz 14-letni Jan Krzysztof Duda i Marcin Krzyżanowski postanowili zawalczyć o swoje miejsce w historii obok Kramnika, Ponomariova, Mammedjarowa, czy naszych Wojtaszka i Kempińskiego.

Niestety tylko w tej jednej grupie mamy realne szanse na medal, a konkretnie Darek Świercz jest jedynym faworytem do złota. Jednak rankingi nie grają i pracę trzeba wykonać solidną, aby ten medal zdobyć. A chętnych do sprawienia niespodzianki będzie wielu. W pozostałych „starszych” grupach jak zwykle do szerokiego grona faworytek należy Ola Lach w G18 oraz liczymy na udany start Radka Gajka w B14.

W grupach młodszych na pewno liczyć się będą Oliwia Kiołbasa i Alicja Śliwicka w G12. A najmłodsi na pewno sprawią nam jakąś niespodziankę.

Live chess broadcast powered by ChessBomb and Chessdom

Live chess broadcast powered by ChessBomb and Chessdom

Powoli zaczynają pojawiać się wyniki. Na początek grupy do 14 lat. Wiemy, że Radek Gajek zajął 15 miejsce i zyskał na rankingu 22 punkty. Również 15 miejsce zajęła Mariola Woźniak zyskując 13 pkt, a 18 była Ewa Harazińska, która straciła 4 pkt. W grupie dziewcząt do lat 12 Oliwia Kiołbasa(+8)była 19, a tuż za nią uplasowała się Alicja Śliwicka(-2). W grupie chłopców do lat 18 oczywiście wygrał Darek Świercz(+10), a Jasiu Duda(+12) jest 4, natomiast Kacper Drozdowski(+34) zajął 7 miejsce. 33 miejsce zajął Marcin Krzyżanowski(-5). W tej samej kategorii, ale wśród dziewcząt Ola Lach(+6) zajęła 17 miejsce, a Maria Leks(+9) 29. W grupie chłopców do lat 16 Grzegorz Nasuta(+13) zajął 21 miejsce, a Filip Cukrowski(+15) 32. Wyniki wszystkich naszych reprezentantów.

3 złote medale zdobyli Hindusi oraz Rosjanie. 2 Amerykanie, a po jednym Polacy, Uzbecy, Irańczycy oraz Wietnamczycy. Najlepszą zawodniczką została niewątpliwie Aleksandra Goryachkina, która w wieku 14 lat zdobyła bezapelacyjnie tytuł Mistrzyni Świata do lat 18. Jako jedyny komplet punktów zdobył reprezentant Wietnamu Nguyen Anh Khoi. Złoci medaliści zdobyli minimum 9 pkt, ale w niektórych grupach i taki wynik, to było za mało – w grupie chłopców do lat 12 taki wynik dał 4 miejsce. Jasiu Duda przy wygranej z Darkiem Świerczem zająłby 3 miejsce, a Darek byłby i tak Mistrzem Świata. Grupę dziewcząt do lat 8 wygrała reprezentantka Iranu Asadi Motahare bez rankingu ELO.

Fot. Organizatorzy

Niestety przewidzieliśmy kojarzenia na I szachownicy w grupie chłopców do lat 18. Z jednej strony powinniśmy się cieszyć, że na pierwszym stole w najważniejszej grupie tego turnieju będziemy mieć dwóch zawodników w biało-czerwonych barwach, z drugiej jednak wiemy, że któryś z nich będzie poszkodowany niezależnie od wyniku. Szczęśliwie mamy jeszcze na III szachownicy kolejnego zawodnika, który też ma szanse na medal – Kacpra Drozdowskiego. Partię „życia” rozgrywać będzie też Radek Gajek, choć przeciwnika ma niezwykle silnego. Wygrana powinna dać mu nawet srebro, jednak zależy to od wyników na innych szachownicach. Mariola Woźniak ma już tylko teoretyczne szanse na medal, ale trzeba grać do końca i liczyć, że wyniki na wielu szachownicach poukładają się korzystnie.  Mamy jeszcze kilku zawodników, którzy walczą o pierwszą dziesiątkę, a pozostali o honor, ranking i samozadowolenie z dobrze wykonanej roboty. My będziemy dziś ekscytować się grupą chłopców do lat 18 równolegle z druga partią Moniki Soćko w 1/8 Mistrzostw Świata kobiet.

Fot. Organizatorzy

Darek nie dał się Jasiowi i wypchnął go pewnie poza podium. Także remis Kacpra spowodował, że pewnie będziemy mieć 3 zawodników w pierwszej szóstce, ale tylko jeden medal – złoty! Wielkie gratulacje dla całej trójki, za wspaniałą postawę i przykład, jaki dali reszcie drużyny. Niestety przegrali ostatnie partie Radek Gajek i Mariola Woźniak, co odrzuciło ich z czołówki. Szkoda, bo zasłużyli na wysokie miejsca. Generalnie reprezentacja wypadła nieźle. Zdobyła złoty medal, zdominowała kategorię do lat 18 chłopców, wszyscy walczyli do samego końca, nie ma  nikogo poniżej 50%. Niestety poziom szachów juniorskich podnosi się z roku na rok, a dodatkowo pojawiają się wybitni zawodnicy z krajów, gdzie jeszcze nie dawno nie było znanych szachistów. Cieszy fakt, że podnieśliśmy się po niezbyt udanym starcie w Brazylii i potwierdziliśmy swoje aspiracje jako kraju. Medali w przyszłości już pewnie nie będziemy zdobywać wiele, bo jakby nie patrzeć zawodników grywa ponad półtora tysiąca, jednak ciągle jesteśmy w czołówce krajów z najlepszymi juniorami. Teraz potrzebny jest ruch do przodu i wejście szerzej na salony seniorskie, czego spokojnie możemy oczekiwać po Darku, Jasiu, Kacprze, za chwilę Radku, Marioli, Oliwii, Ewie, Alicji, Zosi i jeszcze pewnie kilku zawodnikach, w tym nieobecnym Kamilu Dragunie. A my czekamy na oficjalne wyniki, bo może punktacja pomocnicza jednak sprawi psikusa i któryś z pary „D-D” jednak przesunie się o to jedno, jedyne miejsce….

Przedostatnia runda to ciągle szansa na minimum jeden medal naszych zawodników. Wszyscy liczymy na kolejna udaną partię Darka Świercza, który tradycyjnie zagra na I szachownicy w grupie najstarszych chłopców. Oprócz niego jeszcze ciągle o medale walczą Kacper Drozdowski i Jan Krzysztof Duda, którzy dziś dostali głównych konkurentów do krążków. Mimo wczorajszej porażki także Mariola Woźniak w grupie dziewcząt do lat 14 jest cały czas w grze i dziś nie ma nic do stracenia. W analogicznej grupie chłopców świetnie radzi sobie Radek Gajek i dziś ma kolejny test prawdy. Pozostali zawodnicy grają dziś o jak najlepsze zakończenie turnieju i powrót do domu z podniesioną głową. Dzień zapowiada się emocjonująco, a zacznie go Monika Soćko partią z Antoanetą Stefanową w 1/8 finału Mistrzostw Świata Kobiet rozgrywanego w Khanty-Mansiysku.

Polski dzień na juniorów w grupie do lat 18. Po nienajlepszej partii Darek Świercz odniósł zwycięstwo i jest o krok od tytułu Mistrza Świata. Ten krok będzie musiał prawdopodobnie wykonać pokonując(choć pewnie i wystarczy mu remis) w ostatniej rundzie czarnymi Jasia Dudę, który dziś „po profesorsku„rozgromił wyżej notowanego rywala. Od tej pary nie odstał Kacper Drozdowski, który dobił turniejową „dwójkę” i zapewnił sobie ostatnią normę na tytuł mistrza międzynarodowego. I jutro zapewne zobaczymy na pierwszych dwóch szachownicach naszych reprezentantów, a o złocie zadecyduje bratobójczy pojedynek na I szachownicy naszych najwybitniejszych juniorów – członków elitarnego zespołu „Wojtaszek Comarch Team„. Radek Wojtaszek musi być z nich teraz dumny! Darek przyzwyczaił nas do tego, że „robi swoje„, ale postawa Jasia oraz Kacpra, którzy zmienili swoje grupy wiekowe na tą najbardziej prestiżową, zachwyca wszystkich kibiców. „ZastępującyDudę w grupie do lat 14 – anonsujący od kilku miesięcy aspiracje do światowej czołówki Radek Gajek odrobił lekcję z Pragi i jutro będzie walczył o medal. Teoretyczną szansę na medal ma jeszcze Mariola Woźniak i ona też jutro będzie „cisnąć” swoją przeciwniczkę. Dzień zapowiada się ogromnie atrakcyjnie. Runda zaczyna się o 10:00, tak, jak i partia Moniki Soćko na Mistrzostwach Świata kobiet. Czeka nas „Szachowa Niedziela„. A dziś zdobyliśmy 19,5 punktów. Wynik rewelacyjny. Jutro możemy mniej, ale oby te właściwe.

Rok temu w Brazylii IX runda byłą rundą ostatnią. Wszyscy na to narzekali i w tym roku mamy ich XI. Podczas tamtego turnieju jedynym zawodnikiem, który walczył o medal(złoty) był 13-letni wtedy Jan Krzysztof Duda w grupie do lat 14. Dziś w IX rundzie jest o niebo lepiej. Darek ma punkt przewagi i gra po raz kolejny na I szachownicy, także na tej samej „desce” zagra rewelacyjna Mariola Woźniak. Na drugiej szachownicy w grupie do lat 14 zobaczymy też świetnie grającego 14-latka Jasia Dudę, a dwie szachownice za nim gra kolejna rewelacja tej grupy  16-letni Kacper Drozdowski. Jeszcze dwie szachownice niżej niż Kacper grają Grzesiek Nasuta i Ewa Harazińska. Ta runda może być przełomowa – szczególnie dla Darka, który przy wygranej „odjedzie” rywalom. Jednak przeciwnika ma godnego, a przy okazji okazję do „pomszczenia” kolegi z drużyny oraz „udrożnienia” drogi dla Jasia i Kacpra do medalu, w przypadku ich dzisiejszych zwycięstw. Ale my wszyscy cieszymy się dziś awansem Moniki Soćko do 1/8 finału Mistrzostw Świata kobiet po pokonaniu Mistrzyni Świata Hou Yifan.

Tworzy nam się juniorska drużyna. Darkowi nie udało się przełamać czarnym kolorem pozycji Fedoseeva, jednak ta Jasiek, jak i Kacper skutecznie zatrzymali pogoń, sami nie tracąc nadziei na wysokie miejsce. Niestety porażkę poniosła, w dość karkołomny sposób, Mariola Woźniak. Szkoda, bo przez cała partię przeważała, a dopiero w samej końcówce popełniła błąd, który wykorzystała jej rywalka. Wygrał za to Radek Gajek i ma szansę na świetny wynik. Nie może powtórzyć jednak końcówki z Pragi i zagrać na swoim najwyższym poziomie albo nawet lepiej. Stać go na to. Na dwie rundy przed końcem mamy jeszcze szanse na więcej niż jeden medal. Szczególnie w grupie chłopców do 18 lat, jednak nie będzie to takie proste, bo  chłopcy mogą wpaść na siebie. Szanse ma jeszcze Mariola Woźniak i Radek Gajek, jednak nie ma już u nich miejsca na pomyłki. Pozostali zawodnicy grają o jak najlepsze zakończenie turnieju, punkty rankingowe i powrót „z tarczą„.

VIII runda zapowiada się wyjątkowo ciekawie w grupie chłopców do lat 18. Darek zagra pojedynek „na szczycie” z turniejową dwójką. Obaj nie przegrali, jednak Darek ma połówkę więcej, co powoduje, że Hiszpan raczej nie ma wyjścia. Jeżeli chce wygrać te zawody, to powinien się „szarpnąć„, co może być „na rękę” naszemu reprezentantowi, który gra białymi. O wygraną też powinna zagrać grupa 5 naszych reprezentantów z 5 punktami. Wśród nich mamy jeszcze dwójkę z grupy do lat 18Kacpra i Jasia. Pozwoli im to dobić do ścisłej czołówki i dalej liczyć się w walce o medale. Mamy jeszcze 7 zawodników z 4,5 pkt, którzy już muszą wygrywać. Stracone „połówki” eliminują ich z gry o medale. Rozpoczęła się faza, którą przetrwają tylko najsilniejsi i najbardziej skoncentrowani.


Dużo emocji. Bardzo dużo. Dostarczył ich głównie Darek Świercz w swojej partii z Antonem Guijarro Davidem. To był pojedynek dwóch najsilniejszych zawodników na tych zawodach, z którego to nasz reprezentant wyszedł zwycięsko. Tak, jak on, kolejną świetną partię rozegrała Mariola Wożniak, które pokonała dużo wyżej notowaną rosjankę. Dziś zresztą bohaterami byli także wszyscy panowie w grupie B18. Jasiu Duda znokautował przeciwnika, Kacper Drozdowski wcale nie zagrał gorzej, a tylko dłużej, a zakończył wszystko Marcin Krzyżanowski. I tak to w tej grupie, zgodnie z oczekiwaniami, mamy trójkę zawodników w czołówce i z niecierpliwością oczekujemy jutrzejszej rundy. Pozostali zawodnicy niestety raczej odpadli z rywalizacji o medale, ale dalej wielu z nich ma szansę na zakończenie zawodów w pierwszej dziesiątce. Poza trójką panów w najstarszej grupie oraz Mariolą minimalne szanse na medal maja Radek Gajek, Grzesiek Nasuta i Ewa Harazińska, ale nie mogą już popełnić błędu. W sumie dziś zdobyliśmy 15,5 pkt, tyle co wczoraj.

W VII rundzie, po dniu przerwy, nasi reprezentanci przystąpią do gry w bojowych nastrojach. Wypoczęci, przygotowani na pewno zagwarantują nam dużą dawkę emocji. Darek po raz kolejny okupuje I szachownicę, Mariola, Zosia i Oliwia zagrają partie, w których zwycięstwa mogą je znacznie przybliżyć do ścisłej czołówki. Poza nimi mamy jeszcze ok. 8 zawodników z realnymi szansami na bardzo dobry wynik. To nie jest źle. Walczyć należy do końca, jak na profesjonalistów przystało.

Po dniu odpoczynku znowu zobaczyliśmy lepsze odbicie naszej reprezentacji. Kolejną świetną partię rozegrał Darek Świercz, a za nim Kacper Drozdowski i Jasiu Duda. Bohaterką rundy była Mariola Woźniak, która zbliża się do strefy medalowej. Wygrał Radek Gajek oraz Ewa Harazińska. W sumie całkiem spora grupa zawodników na szanse na wysokie miejsca. Jednak muszą oni do końca zachować dyscyplinę i w pełni skoncentrować się na grze. Następne dwie rundy mogą zadecydować o ich sytuacji, gdyż zmierzą się z zawodnikami ze ścisłej czołówki. Dzień kończymy z wynikiem 15,5 pkt.

Już o 17.00 juniorzy rozpoczną VI rundę. Na pierwszej szachownicy, po raz trzeci zagra Darek Świercz. Na trzeciej zobaczymy Oliwkę Kiołbasę oraz Olę Lach. Na piątej Radka Gajka, na szóstej Mariolę Woźniak, a na siódmej Marysię Leks. Na ósmej szachownicy o zwycięstwo zagra Julia Antolak. Wszyscy dziś będą na pewno walczyć zaciekle, jednak po tej rundzie zobaczymy, kto odpadnie, a kto dalej będzie walczył o medale. Na pewno nasze grono nie odda skóry zbyt łatwo i czekają nas pozytywne niespodzianki. A na dokładke mamy drugi już pojedynek polsko-polski NasutaKaczmarek. Jasiu Duda zagra dziś z samym Fisherem. Ale nie jest to Bobby, tylko William i bez „c„.

Kolejna trudna runda i niestety niezbyt udana dla naszej czołówki. Z piątki zawodników grających w czołówkach swoich grup znowu żaden nie wygrał i sytuacja w połowie zawodów nie wygląda za dobrze. Znowu dwa remisy(Świercza i Woźniak) oraz trzy porażki(Lach, Kiołbasy i Gajka) powodują, że szanse medalowe oddalają się. Szczęśliwie wtorek jest dniem wolnym, który pozwoli zregenerować siły i przygotować się do kolejnych pięciu rund, w których seryjnie trzeba będzie wygrywać, czego wszystkim życzymy. W sumie zdobyliśmy w tej rundzie 15 pkt, co oznacza niewielki progres w stosunku do dwóch poprzednich, ale nie jest tym, na co czekaliśmy.

Sytuacja na półmetku naszych reprezentantów jest średnio dobra, ale ciągle z szansami. Jedynie Darek Świercz utrzymuje się w ścisłej czołówce zawodników z największą ilością punktów w swojej grupie. A tuż za czołówką mamy jeszcze Olę Lach, Mariolę Woźniak oraz Oliwię Kiołbasę  i Zosię Szulc.

Podwójny” dzień będzie najtrudniejszym momentem tego turnieju dla wszystkich uczestników. Niekorzystne warunki spotęgują zmęczenie, które na pewno daje już o sobie znać. Dziś rozegrają się też losy sporej grupy naszych zawodników. Jeżeli chcą walczyć o medale, to jest to ostatni dzwonek, aby utrzymać się w czołówce. Jednak trzeba wygrywać. Na I „deskę” powrócił Darek Świercz po pewnej grze. Dziś gra z liderem – jedynym zawodnikiem z kompletem punktów. Na II szachownicy zagra z największą nadzieją szachów rosyjskich – 14-letnią Goryachkiną Ola Lach. Na III zobaczymy Radka Gajka, a na V Mariolę Woźniak i Oliwię Kiołbasę. Będzie na pewno ciężko. Ruszamy wyjątkowo o 10.00.

Kolejna piękna wygrana Darka Świercza, który pokazał po raz kolejny, że rozumie szachy lepiej od swojego przeciwnika. Także świetnia zagrała dziś rano Oliwka Kiołbasa, która również zwyciężyła wyżej notowaną rywalkę. Ale to co wyprawiały w swojej partii Mariola Woźniak z Ewą Harazińską, a w szczególności Mariola, może zaważyć na jej miejscu w tym turnieju. Miejmy nadzieję, że obydwie zawodniczki ustabilizują formę na drugą połowę turnieju, bo widać, że mają potencjał. Strasznie dużo remisów padło w porannej rundzie. Miejmy nadzieję, że z gry, a  nie dlatego, że nasi szachiści nie potrafią grać rano. Najbardziej z nich wartościowy to ten Oli Lach z Alexandą Goryachkiną. W sumie wynik niewiele lepszy od wczorajszego, czyli 13,5 pkt. Pora na znaczącą poprawę po południu.

No i już przed nami IV runda, w której całkiem spora grupka naszych reprezentantów gra na wysokich szachownicach. Dziś najsilniejszego przeciwnika dostał Jasiu Duda, który zmierzy się z jednym z faworytów do medali – rosyjskim arcymistrzem Władymirem Fedoseevem, ale nie łatwiej będzie Radkowi Gajkowi, który, tak, jak w Pradze, bardzo dobrze gra i ma przed sobą pojedynek z bardzo doświadczonym Turkiem Ali Marandi Cemil Canem, który na pewno ustali jego pozycję w stawce. W Pradze Polak zwyciężył, co daje mu przewagę psychologiczną. Także Ola Lach i Ewa Harazińska zagrają „na transmisji„. W młodszych grupach Kamil Kozioł będzie miał okazje do sprawdzenia się z zawodnikiem, który na pewno jest w jego zasięgu, a Zuzia Adamczyk trafiła na zawodniczkę z dość egzotycznego szachowo kraju – Kanady.

Runda wybitnie nieudana. Miejmy nadzieję, że to był pierwszy i  ostatni tak słaby występ naszych reprezentantów. Z pięciu szans na komplet punktów po IV rundach nikomu się nie udało wygrać. Przegraliśmy 3 razy i zremisowaliśmy 2. Swoje zrobił dziś Darek Świercz masakrując swojego przeciwnika. Pochwały też należą się Marioli Woźniak i Oliwce Kiołbasie, które po bardzo dobrej grze zainkasowały po punkcie. Zremisowała, dość zresztą szczęśliwie, Ola Lach, której po prostu wystraszyła się jej przeciwniczka. Taki sam wynik, z wyraźnym respektem przed rywalem, zanotował Radek Gajek. Pozostali zawodnicy walczący o miejsca w czołówce przed dwurundowym dniem nie mają chyba pogodnych min. Jutro przed nami bardzo ważny dzień. Tylko zdobycie kompletu punktów daje większość szansę na powrót z tarczą.  Runda kończy się mizernymi 12,5 pkt.

Po IV rundach po 3,5 punktu mają:

B14 – Radosław Gajek

G18 – Aleksandra Lach

B18 – Darek Świercz

W III rundzie czeka nasz kolejna dawka silnych emocji. Najtrudniejszego przeciwnika ma Marcin Krzyżanowski, który zagra z drugim, po Darku Świerczu, najsilniejszym zawodnikiem tych zawodów Hiszpanem Antonem Guijarro Davidem. Nie mniej trudnego przeciwnika ma Kacper Drozdowski, który zmierzy się z peruwiańską gwiazdą Cori Jorge. Także Grzegorz Nasuta zagra z jednym z faworytów w swojej grupie. Generalnie już w tej rundzie dla większości zawodników skończyły się „przelewki„, a tzw. „rozbiegówka” trwała wyjątkowo krótko.

Lista zawodników ze 100% rezultatem skróciła się o połowę. Niestety ani Kacper ani Marcin nie sprawili niespodzianki. Za to kolejne dobre partie rozegrali Ola Lach, Ewa Harazińska, Radek Gajek, Kamil Kozioł oraz najmłodsza nasza reprezentantka Zuzia Adamczyk. Pewnie i szybko wygrał Darek Świercz, a najdłużej, ale za to zwycięsko, grał Jasiu Duda. Wygrały także Oliwia Kiołbasa oraz Mariola Woźniak. Warto pochwalić za remisy z wyżej notowanymi przeciwnikami Grzegorza Nasutę oraz Filipa Cukrowskiego. W sumie nasza drużyna dziś zdobyła 17,5 punktu, a głównie zdobywali je dziś „starszacy„.

Po III rundach komplet punktów mają:

G8 – Zuzanna Adamczyk

B12 – Kamil Kozioł

G14 – Ewa Harazińska

B14 – Radosław Gajek

G18 – Aleksandra Lach

II runda to już dla części zawodników nie przelewki. Najtrudniejszego przeciwnika dostał Szymon Walter, który spotyka się z największą obecnie nadzieją szachów amerykańskich, posiadaczem dwóch norm na tytuł mistrza międzynarodowego, Samuelem Sevianem(2347), z którym zagra na I szachownicy w B12. Także wysoko wylądowały w grupie G12 Julia Antolak, w grupie G10 Honorata Kucharska oraz w G14 Ola Dadełło. W sumie na transmisji mamy całkiem sporo naszych reprezentantów.

Dzisiejsze partie „na transmisji” dostarczyły nam sporo emocji, niestety większość z nich zakończyła się niekorzystnymi wynikami dla naszych zawodników. Niestety nie wytrzymali ciśnienia  i mimo niezłej, a nawet bardzo dobrej gry, przegrali swoje partie. Na wyróżnienie zasługuje Ewa Harazińska, która „wycisnęła swoją rywalkę, jak cytrynę” oraz Jakub Kossakowski, który zremisował z dużo silniejszym rywalem. Z partii nietransmitowanych generalnie uzyskaliśmy więcej punktów, a szczególne brawa należą się Joasi Święch, i kończymy II rundę z wynikiem 18 punktów. Głównymi ich dostawcami byli zawodnicy z najmłodszej grupy, którzy zdobyli ich komplet – 5 pkt. Darek i Jasiek wygrali, ale za to połówkę straciła Oliwka. Po II rundach komplet mają:

G8 – Jagoda Bieńko i Zuzanna Adamczyk

G10 – Joanna Święch

G12 – Alicja Śliwicka

B12 – Kamil Kozioł

G14 – Ewa Harazińska

B14 – Radosław Gajek

B16 – Grzegorz Nasuta

G18 – Aleksandra Lach

B18 – Kacper Drozdowski

I runda 8 listopada o godzinie 15:00.

Nasi zawodnicy znają już swoich pierwszych rywali. W prawie wszystkich pojedynkach jesteśmy faworytami, jednak punkty trzeba sobie wywalczyć.

I rzeczywiście od przykrych niespodzianek w najbardziej obiecującej grupie rozpoczęły się te mistrzostwa. Zremisowali tak Darek Świercz, jak i Jan Krzysztof Duda. Na szczęście w większości pozostałych pojedynków nasi byli górą i start w turnieju możemy uznać za udany. Jutro druga runda, gdzie liczymy, że Darek i Janek się „odkują” i wskoczą na właściwe tory. Przed nami jeszcze 10 rund. W sumie dziś 23,5 pkt. Relacja Michała Bartla prosto z Mariboru.

Skład Reprezentacji Polski

1422 + Krzyzanowski Marcin 1132199 POL 2357 1994 U18-Open
1419 FM + Drozdowski Kacper 1136720 POL 2375 1996 U18-Open
1409 FM + Duda Jan-Krzysztof 1170546 POL 2470 1998 U18-Open
1396 GM + Swiercz Dariusz 1126881 POL 2609 1994 U18-Open
1533 WCM + Leks Maria 1134957 POL 2069 1995 U18-Girls
1523 WFM + Lach Aleksandra 1134299 POL 2170 1995 U18-Girls
1187 + Nasuta Grzegorz 1141686 POL 2256 1996 U16-Open
1205 + Cukrowski Filip 1171097 POL 2161 1996 U16-Open
1211 + Kaczmarek Aleksander 1178385 POL 2135 1997 U16-Open
898 + Gajek Radoslaw 1125893 POL 2208 1998 U14-Open
1080 + Dadello Aleksandra 1177362 POL 1863 1998 U14-Girls
1059 WCM + Wozniak Mariola 1152050 POL 1987 1998 U14-Girls
1052 + Harazinska Ewa 1118374 POL 2009 1998 U14-Girls
602 + Walter Szymon 1172590 POL 1916 2000 U12-Open
603 + Koziol Kamil 1161555 POL 1909 2000 U12-Open
782 + Antolak Julia 1159569 POL 1720 2000 U12-Girls
769 WFM + Sliwicka Alicja 1150677 POL 1774 2001 U12-Girls
767 WFM + Kiolbasa Oliwia 1154613 POL 1807 2000 U12-Girls
281 + Kosakowski Jakub 1185080 POL 1724 2002 U10-Open
466 + Swiech Joanna 1183486 POL 1479 2002 U10-Girls
457 + Kucharska Honorata 1163868 POL 1565 2002 U10-Girls
472 + Szulc Zofia 1187929 POL 1446 2003 U10-Girls
70 + Kabacinski Krzysztof 1194607 POL 0 2004 U08-Open
20 + Suder Jakub 1195310 POL 1494 2004 U08-Open
192 + Marcinczyk Monika 1192051 POL 0 2004 U08-Girls
163 + Bienko Jagoda 1194569 POL 0 2004 U08-Girls
150 + Adamczyk Zuzanna 1187570 POL 0 2004 U08-Girls